כשהסיוע מגיע מרחוק

העולם הטכנולוגי מאתגר פעמים רבות את הצעירים ואת המבוגרים כאחד. לכן, מפעם לפעם אנו זקוקים לתמיכה טכנית. פעם היינו צריכים בשביל זה להגיע למרכז שירות, להזמין מומחה הביתה או לסנג'ר את הבן הגאון של השכנים - אבל בשנים האחרונות לא צריך שום דבר מכל זה, בזכות טכנולוגיות לשליטה מרחוק שמסייעות לאיש המקצוע או לחבר להשתלט על המכשיר מרחוק ולנסות לסייע.

אפליקציית U-Assist של החברה הישראלית קומיוניטייק תאפשר לכל מי שמחזיק במכשיר אנדרואיד לבקש תמיכה טכנית מרחוק. מבקש הסיוע צריך רק להתקין את האפליקציה - והצד המשתלט יוכל לשלוט על המכשיר לאחר לחיצה על הקישור שקיבל, מתוך הדפדפן, בלי הורדת תוכנה ובלי סיבוכים. חוץ מלשלוט על המכשיר, לעבור בין מסכים, להפעיל אפליקציות וכולי, יכול המשתלט גם להתכתב בצ'ט עם בעל המכשיר ולצייר ולסמן דברים שונים על המסך.

כדי להגביר את רמת האבטחה, ההשתלטות תהיה חד פעמית, ורק לאחר שהצד שביקש את הסיוע שלח את הקישור למשתלט. לאחר ניתוק ההשתלטות לא ניתן יהיה להתחבר שוב באמצעות אותו הקישור. כמו כן, האפליקציה מתריעה כי מספר השימושים בחינם הוא מוגבל, וכי ניתן לרכוש מנוי להשתלטות חופשית.

להורדה: אנדרואיד

עושים מסיבה

שידורי וידאו חיים הפכו בתקופה האחרונה לטרנד חם, שמוכח מהפופולאריות הגואה של שירותים כמו 'פריסקופ' בטוויטר או 'פייסבוק לייב'. אחת החלוצות בתחום שידורי הלייב, חברת Life on Air, מציעה את אפליקציית HouseParty, המאפשרת לקיים שיחות וידאו מרובות משתתפים.

התפעול פשוט: לאחר התקנה ורישום קצר תבקש האפליקציה גישה לאנשי הקשר כדי לבדוק מי מהם כבר התקין אותה. תוכלו כמובן להזמין את אלה שעדיין לא באמצעות שליחת קישור להורדה.

באפליקציה תוכלו לפתוח "חדר" בו תיערך ה"מסיבה" שלכם, ולשם תוכלו להזמין את החברים. ניתן להקים חדרים ציבוריים או נעולים. בכל חדר מופיעים חלונות שידורים חיים מהמצלמה הקדמית של כל אחד מהמשתמשים, וניתן לעבור בין חדרים שונים אליהם הצטרפתם. השימוש באפליקציה מלווה בבדיחות ובעובדות משעשעות שהאפליקציה מציגה, והעיצוב קליל ומושקע.

להורדה: אנדרואיד | iOS

מטוסי נייר לעולם טוב יותר

בתור ילד תמיד חלמתי למצוא על חוף היום בקבוק שנסחף עם פתק מגולגל בתוכו ובו מסר מעבר לים. הבקבוקים עם הפתקים המגולגלים פינו את מקומם לרשת האינטרנט, דרכה ניתן לקבל ולשלוח מסרים מקצהו האחד של העולם אל קצהו השני ובחזרה. גוגל, יחד עם הסטודיו Active Theory, מנסים לבחון צורת ביטוי חדשה לחלופת המסרים הזו: מטוסי נייר וירטואליים, אותם ניתן "לשחרר אל אוויר העולם".

לאחר שתורידו את אפליקציית Paper Planes, תוכלו לפתוח דף לבן, עליו "תחתים" האפליקציה את שם העיר והמדינה שבהן אתם נמצאים. עוד כמה לחיצות יסייעו לכם לקפל את הדף לצורת מטוס נייר ושקשוק המכשיר יפריח אותו לאוויר.

לעת עתה, כ-814,000 מטוסים וירטואליים כאלה משייטים באוויר. באמצעות רשת פרפרים, שגם היא תופיע באפליקציה, תוכלו לתפוס מטוסים כאלה באופן אקראי, לפתוח אותם ולצפות מהיכן הגיעו בעולם ואיפה עברו בדרך. כך גם תוכלו לעשות למטוסים ששלחתם.

להורדה: אנדרואיד

תשחץ לכל מצב

יש בו משהו, בתשחץ, שגורם לישראלים לחבב אותו יותר מכל סוגי התשבצים האחרים. אולי זו הנוחות שבהגדרות שמופיעות בתוך הלוח, כך שלא צריך להסיט את המבט כל רגע אל מחוץ לתשבץ, ואולי בזכות סיבות אחרות. כך או כך, תמצאו כזה בסופו של כל עיתון יומי פופולרי.

ובעידן שלנו, אין סיבה שלא תהיה אפליקציית תשחצים בעברית. כזו היא "התשחץ שלי". היא מכילה עשרות תשחצים בגדלים שונים ומאפשרת כמובן לבדוק את התשובות בלי להמתין לעיתון של עוד שבועיים. אם תרצו לעצור באמצע תוכלו לשמור את ההתקדמות שלכם בכל תשחץ, לשתף תשחצים עם חברים וגם ליהנות מעדכונים של תשחצים חדשים בכל חודש.

להורדה: אנדרואיד | iOS

במלחמה אסור לעגל פינות

ממלכת המרובעים במלחמה מול זו של העיגולים. נשמע כמו תחילתו של סיפור ילדים? ניחשתם נכון, כמעט. זהו משחק לסמארטפון, שפותח על ידי ארבעה סטודנטים ישראלים בשיתוף פעולה של כמה מוסדות לימוד. הם אחראים על הכל: החל מהרעיון, דרך עיצוב הדמויות ופלטפורמת המשחק ועד תכנות הקוד שיהפוך את כל זה למשחק פועל.

שמו של המשחק הוא Square Hero. אין תקציבי ענק מאחורי פיתוח אותה האפליקציה, ועל כן גם לא מתבצע שיווק מסיבי שלה. עם זאת, היא חביבה וייחודית, דבר שמשך את עינינו במסגרת אירועי שדרת החדשנות שהתקיימו בתל אביב בחודש שעבר.

המרובע גולש על פס, אותו משרטט השחקן תוך כדי לחיצה על מסך הסמארטפון. תוך כדי תנועה, המרובע צריך לאסוף פריטים שונים שמופיעים על המסך, אך גם להיזהר מאחרים. במהלך השלבים יש לצבור נקודות ולשמור על רמת אנרגיה גבוהה, המיוצגת בפינה הימנית העליונה של המסך.

להורדה: אנדרואיד