אחד הסרטונים הכי ויראליים שרצו באינסטגרם בשבוע האחרון, התיימר להראות מה בדיוק קורה כשאנשים לא מקצועיים מבצעים סלטה לאחור - ועוד על עקבים. בסרטון נראה בחור צעיר בנעלי עקב, מנסה לקפוץ אחורנית ולהסתובב באוויר, אך כשנעלי העקב שלו נוגעות בחזרה ובעוצמה בקרקע - ובכן... זה מה שקורה:

View this post on Instagram

A post shared by Jiemba Sands (@jiembasands) on

כן - הוא התפרק לחתיכות בשר אדומות.

מדובר באפקט ויזואלי חזותי שנוסף לסרטון כדי ליצור לו סוף מזעזע, מפתיע ובלתי צפוי, ולכן גם מרתק לצפייה. הסרטון זכה ליותר מ-730 אלף צפיות, והיוצרים שלו מיהרו לרכב על ההצלחה ולשחרר סרטון נוסף המפרט את כל העבודה מאחורי הקלעים.

מדובר בשיתוף פעולה בין חשבון אינסטגרם הנקרא Shutter Authority, אשר מנוהל על ידי אמן פעלולים חזותיים בשם ראג׳ב אניל קומר, ובין היוטיובר הפעלולן ג׳יימבה סנדס. ״לצפות באדם מתפרק לחתיכות זה בהחלט יהיה מזעזע״, אמר קומר, ״אבל הדרך שבה החתיכות מתפרקות ונופלות היא יותר כמו סרט מצויר, כמו שרואים בדרך כלל בלוני טונס או בטום וג׳רי״.

קומר טוען כי התרשם מאוד כשנתקל לראשונה בסרטוני הפעלולים של סנדס, שנוהג להעלות סרטונים של תאונות מזויפות ופעלולים שהשתבשו. ״המטרה שלי הייתה לעלות רמה אחת כלפי מעלה ואני חושב שזה עבד. ניסיתי לאתגר את עצמי ולעשות משהו שהוא יותר לא צפוי מהלא צפוי, והתוכן של ג׳ימבה התאים לזה בול״.

View this post on Instagram

A post shared by Shutter Authority (@shutterauthority) on

קומר, שמספר כי למד כיצד לבצע פעלולים ויזואליים באמצעות מדריכים ביוטיוב, מראה לעוקביו בסרטון של אחורי הקלעים כיצד עשה זאת בדיוק, ומדריך אותם כיצד לבצע אפקטים דומים בעצמם באמצעות תוכנת אפטר אפקטס של אדובי. הוא מסביר, למשל, שבנה מודל תלת מימדי של סנדס ברגע שבו נעליו הכו בקרקע ואז צייר את החתיכות, מחק את סנדס מהתמונה והחליף אותו באמצעות המודל. כל התהליך, לטענתו, לקח רק כשעתיים, וכמה שעות נוספות כדי לעדן ולדייק את האפקטים.

הרבה טכנולוגיה מרתקת עומדת מאחורי הסרטונים הכי ויראליים ומגניבים שאתם רואים חברים.