יש לכם אייפון? פתחתם לאחרונה את אפליקציית וואטסאפ? אם לא, יכול מאוד להיות שהחברים שלכם חושבים שאתם מסננים אותם.

בשבוע האחרון מתלוננים המוני בעלי אייפון על תקלה באפליקציית וואטסאפ, הגורמת לכך שהתראות על הודעות חדשות אינן מוצגות, כך שהדרך היחידה לדעת אם כתבו לכם היא להיכנס לאפליקציה ולבדוק.

הבעיה קורית למשתמשים שעדכנו את האייפון לגרסאות 11.0.2 ו-11.0.3 של iOS, ונמשכת כבר כשבועיים. התראות מגיעות כרגיל כל עוד אתם פעילים באפליקציה - אבל לאחר משך זמן מסוים בו לא נכנסתם אליה, מפסיקות ההתראות להגיע – הודעות חדשות אינן מציגות "פושים" על ראש המסך ואייקון האפליקציה אינו מציג את הבועה האדומה עם מספר ההודעות החדשות שממתינות לכם.

מאות משתמשים דיווחו על התקלה בפורום של אפל וניסו למצוא לה פיתרון, אך עד עתה נראה ששום דבר לא עובד – לא שינוי הגדרות ההתראות, לא הסרה והתקנה של האפליקציה ואפילו לא איפוס של האייפון, כפי שהוצע לכמה משתמשים על ידי צוות התמיכה הטכנית של וואטסאפ.

במקום להתעצבן, אנחנו מציעים לכם לראות בתקלה הזו הזדמנות פז: אם אתם אייפוניסטים, זו הזדמנות ליהנות מהשקט ולהיזכר איך זה לחיות בלי להציץ ולענות להודעות מקבוצת "פיסטוק של בית" שלוש פעמים בדקה; ואם יש לכם חברים אייפוניסטים - זו הזדמנות לבחון עד כמה התשובות שלהם באמת חשובות לכם. אולי כשהם יחזרו, תפציצו אותם בקצת פחות הודעות וכולם יבזבזו פחות זמן על התכתבות ויותר זמן על החיים עצמם.