לפני כשבועיים סיפרנו לכם שבקרוב יתווספו למקלדת האימוג'י שלנו 250 אייקונים חדשים, בהם אצבע משולשת, פרצוף-נושף-רוחב ופלופי דיסק. אך עם כל הכבוד ל-Unicode, ארגון התקינה שאחראי על על כל הסיפור הזה, אנחנו חווים איזו תחושת פספוס: מה עם איזה אימוג'י מקיא? איך זה שמגמת הטבעונות לא קיבלה ייצוג ראוי?

אנחנו ב-NEXTER החלטנו להרים את הכפפה ולהציע עשרה אייקונים שכל ישראלי היה שמח לראות במקלדת שלו, ואם רק נגיע למיליון לייקים - מנכ"ל יוניקוד יוסיף אותם לרשימה הקיימת. או שלא.

לינצ'טרנט

לינצ'טרנטים ושרשורי-פלצת ברשת הישראלית הם אחת הסיבות שאנחנו שם. אין כמו איזה מרחץ דמים וירטואלי קטן כדי להתעורר כמו שצריך, ולמי אכפת בכלל מהעובדות. אם פספסתם את ריב הפייסבוק האחרון, פשוט שלחו לחברים שלכם בוואטסאפ אייקון של מקלדת מדממת, והם כבר אמורים להבין שמוטלת עליהם החובה לעדכן אתכם על הסטטוס האחרון של יואב "הצל" אליאסי או הפאדיחה של הבר ההוא בתל אביב. 

אימוג'י ישראלי
שימוש גם לסתם יום שהמחשב מעצבן. עיצוב: סטודיו מאקו

 

אימוג'י מקיא

בכל פעם שדיברנו על האימוג'י החדשים, תמיד היה מי שהתלונן על כך שחסר סמיילי שהפסיק לחייך - והתחיל להקיא. אז נכון, זה לא הכי ישראלי שיש, אבל לאימוג'י שכזה ודאי יהיו מגוון שימושים גם בארצנו.

אימוג'י ישראלי (איור: סטודיו mako)
אכלתי יותר מדי. עיצוב: סטודיו מאקו | איור: סטודיו mako

 

אז, שלא יעבדו עליכם

לרגל חזרתה של "יצאת צדיק" והחשיפה של בעלי המקצוע לא-הכי-אמינים, העם דורש אייקון ספקני! אז פעם הבאה שסבתא שולחת לכם הודעה שאתם הנכדים האהובים עליה, אתם כבר יודעים איזה אימוג'י להחזיר לה בהודעה.

אימוג'י ישראלי
אתה עובד אתה? עיצוב: סטודיו מאקו

 

חריץ השרברב

ובהמשך ישיר לחיים הכט, חריצו של שרברב מסמל לא רק את האיש שבא לפתוח לכם את הסתימה, אלא את כל בעלי המקצוע שעושים חצי עבודה, ומשאירים אתכם רק עם הזכרון הטראומתי של גופם הרופס. חריץ של שרברב יכול להיות גם תשובה מדוייקת ל"איך עבר היום?" או "איך היה הסרט החדש הזה עם אדם סנדלר?"

אימוג'י ישראלי
השרברב המיתולוגי. עיצוב: סטודיו מאקו

 

פוליטקאי בכלא

הם נבחרו על ידי הציבור, ואז מעלו באמונו. הקדישו את חייהם לעשייה - אבל גם להטרדה מינית. מקלדת בלי פוליטיקאי מושחת מאחורי הסורגים היא כמו פוליטיקאי מושחת בלי טייקון שתופס אותו באשכים.

אימוג'י ישראלי
מושחתים נמאסתם. עיצוב: סטודיו מאקו

 

"חחח"

בואו נוודה בזה: אפילו אם בפרהסיה אנחנו משתדלים להימנע מה-"חחחח" העממי, ובוחרים ב-LOL המאונגלז, בשיחות הפרטיות שלנו לא פעם זה בורח. אייקון מוכן מראש של "חחח" יעזור לא רק לאלו שאוהבים לחחח על בסיס שעתי, אלא בעיקר לאלו שרוצים להביע את הצחוק שלהם - אבל מתביישים.

אימוג'י ישראלי
חחח סולידי. עיצוב: סטודיו מאקו

 

קופסאות מאמא

מהרגע שבו אנחנו מתייגסים לצבא, דרך הלימודים באוניברסיטה או המכללה ועד גיל תשעים, אין משהו יותר טוב או מנחם בעולם כמו קופסאות מלאות באוכל של אמא (או אבא, תלוי מה הקטע במשפחה שלכם). האייקון ישמש אתכם להתרברב לחברים על הממולאים והפשטידות, ואת ההורים שלכם להזכיר לכם להחזיר את הקופסאות הריקות הביתה.

אימוג'י ישראלי
קופסאות מאמא. עיצוב: סטודיו מאקו

 

זהירות: אופניים חשמליים 

אחוז תאונות הדרכים שנגרמות על ידי אופניים חשמליים עולה כל הזמן. ילדים דוהרים ודורסים מבוגרים, מבוגרים דוהרים ודורסים קשישים והמדרכות נראות כמו משחק מחשב מטורף. יום אחד יהיו בערים תשתיות טובות לאופניים, אך בינתיים אנחנו רק מבקשים אייקון קטן שיסמן שדרסנו או נדרסנו. כל כך מסובך?

אימוג'י ישראלי
זה חוקי הדבר הזה? עיצוב: סטודיו מאקו

 

הפמינאצית והטבעוני

שני הוויכוחים הכי לוהטים ומרתקים ברשת נוגעים למאבקן של נשים לשיוויון וזכותם של בעלי החיים - לחיים. לכן זה רק הוגן לבקש אימוג'ים מתאימים. לטבעוני - אפרוח שמקבל חיבוק, ולפמיניסטית בעלת חוש ההומור - פמינאצית עם שיערות בשחי.

אימוג'י ישראלי
חיבוק לאפרוח. עיצוב: סטודיו מאקו

אימוג'י ישראלי
פמינאצית. עיצוב: סטודיו מאקו