אם אתם בעלים חוקיים של אצבע ומשתמשים באפליקציה הידועה בשם פייסבוק, יתכן שהתלוננתם שהיא נתקעה מדי פעם או קרסה, או שלקח לדברים יותר מדי זמן להיטען.

לואי סי קיי היה אומר לכם שאתם חיים בתקופה נפלאה ומתלוננים סתם, והיי, תנו לזה רגע, כי זה צריך להגיע לחלל ולחזור. הוא צודק, אבל הפתרון המעשי יותר שפייסבוק מציעה הוא פייסבוק לייט. מדובר בגירסה דלה וקלה יותר של אפליקציית הרשת החברתית שפותחה בישראל ויצא לפני כשנה וחצי. יש בה פחות אפשרויות, והיא מנצלת פחות מרוחב הפס שלכם.

אמש (ד') פירסמה פייסבוק שהאפליקציה זמינה החל מהשבוע גם בישראל ובעברית למכשירי אנדרואיד (ושיש לה 200 מיליון הורדות, למי שאוהב סטטיסטיקות כאלה). כאן, ממש משש כאן, אפשר להוריד אותה.

 

פייסבוק לייט
צילום המסך הרשמי (ימין) ועל מסך גדול (שמאל) | צילום: יחסי ציבור

פייסבוק לייט נראית פחות נוצצת מהאחות הגדולה שלה. הגרפיקה שטוחה מאוד, ועם פחות אפשרויות. אי אפשר למשל להתחיל שידור חי, והריאקשנים נעדרים ממנה. כלומר אי אפשר לסמן שאתם עצובים או כועסים (או להשתתף בהצבעות שמבוססות על זה), אלא רק לייק. ברוב המקרים היא אכן עבדה מהר יותר.

חשוב יותר מהכל: פייסבוק לייט כוללת בתוכה את מסנג'ר. אז למי שהפריע לו שיש אפליקציה נפרדת לפייסבוק ואפליקציה נפרדת למסנג'ר - הנה הפתרון של שתיים באחד - אפשר להעיף את שתיהן מהאנדרואיד שלכם, אם אתם לא צריכים גיפים מונפשים ופירוטכניקה אחרת. לפחות עד שפייסבוק תחליט להפריד גם אותן.

פייסבוק לייט מותאמת למכשירים קטנים ומסכים צרים. כשהיא נמרחת על מסך של כ-6 אינץ', היא נראית ממש מוזר עם תמונות קטנות מדי ובעיות בפרופורציות. מצד שני, אם יש לכם מכשיר שלו מסך של 6 אינץ', הוא כנראה חזק דיו בשביל להתמודד עם גירסת פייסבוק המלאה. לייט פונה לקהל שיש לו מכשירים ישנים יותר, או מכשירי ביניים זולים.