זהו. זה נגמר. כמעט שנתיים וחצי מאז הודתה פייסבוק כי היא שוקלת אפשרות לתת לחברות לשלוח לכם הודעות בוואטסאפ, יותר משנה לאחר שהבטיחה כי לא תאפשר ספאם ופחות מחודש מאז הדיווח הראשוני על פרופילים מאומתים עם וי ירוק באפליקציה - מעכשיו יכולים בתי עסק להירשם ולשלוח לכם הודעות בוואטסאפ.

בימים האחרונים שחררה החברה גרסת בטא חדשה לאנדרואיד, ובין השינויים בה מצא אתר WABetaInfo אפשרות להציג מידע על פרופיל עסקי, ובו בין היתר כתובת העסק, אתר האינטרנט ומייל ליצירת קשר - מלבד מספר הטלפון, כמובן.

במקביל, הוסיפה החברה לעמודי השו"ת שלה אחד שעוסק ב"חשבונות עסקיים מאומתים". קודם כל, החברה מסבירה מה אומר הוי הירוק: "זה אומר שוואטסאפ אישרה שמספר הטלפון של איש הקשר הזה שייך לחשבון עסקי". איך אנחנו יודעים איזה עסק זה - עדיין לא ברור.

מה שקובע את השם שיוצג לכם כאשר חברה שולחת לכם הודעה תלוי: אם שמרתם את המספר שלה בספר הטלפונים שלכם מיוזמתכם - תראו את השם שאתם נתתם לה. אם לא שמרתם אותה לפני שהיא התחילה לשלוח לכם הודעות - תראו את השם שהיא רכשה מוואטסאפ.

האם מבול של פרסומות בדרך?

מבחינת וואטסאפ התשובה תהיה שמה פתאום. ראשית, אפשר לחסום חברות - בדיוק כפי שחוסמים אנשי קשר רגילים. במילים אחרות, תוכלו לבחור לא לקבל הודעות מחברה מסוימת שכבר קיבלתם ממנה אחת.

שנית, בוואטסאפ הסבירו כבר שהמטרה של השירות הזה היא לקבל עדכונים מחברות, כמו הודעות על חבילה שהגיעה או טיסה שמתעכבת. כלומר, לקבל את זה בוואטסאפ במקום בסמס מיושן, ולפעמים עם אפשרות להגיב לנציד שירות.

וואטסאפ הבטיחה בשנה שעברה שהשירות הזה יהיה "ללא ספאם". מצד שני שימו לב למשפט הזה בשאלות ותשובות על פרסומות: "הודעות שתקבל עשויות להכיל הצעות שעשויות לעניין אתכם". 

כלומר, כרגע נקבל הודעות רק מחברות שהיינו בקשר איתן, וצריך לסמוך עליהן שיעשו בזה שימוש כדי באמת לשלוח רק עדכונים רלוונטיים שביקשנו, ולא תנצלנה את זה בשביל לספר מבצעים במחלקת בשר.