איך מציגים סוגיות מדעיות מורכבות? כיצד אפשר להתנדב בשלוש לחיצות על מסך הסמארטפון? על אפליקציה להשוואת מזון בעלי חיים ועל אפליקציית היכרויות ששמה סוף להטרדות. אפליקציות השבוע.

המדע על רגל אחת

מדע הוא תחום מורכב שאינו נגיש עבור אוכלוסיות רבות, אך קיימת סקרנות טבעית המעודדת אותם לשאול מדוע מתרחשות תופעות מסוימות ואילו חידושים מדעיים התגלו לאחרונה. במכון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, הרימו את הכפפה והחליטו להנגיש את המידע לכלל הקוראים.

אפליקציית דוידסן היא מעין מגזין דיגיטלי, הכולל כתבות וסרטונים בנושאי מדע פופולארי. האפליקציה כוללת ממשק גרפי מושקע ונוח, ואפילו תקצירי "אמ;לק" של משפט עד שניים בהחלקה משמאל לימין על כותרת הכתבה. כמו כן, ניתן לשמור כתבות לקריאה מאוחרת ולשתף תכנים עם חברים על גבי מגוון פלטפורמות.

אז מהו מחשב על? מדוע הימורים דומים לסמים ממכרים? והאם אפשר ליצור קרח בטמפרטורת החדר? לכל השאלות הללו ישנן תשובות שנכתבו על ידי מדענים שונים ומופיעות באפליקציית דוידסון. 

להורדה: iOS | אנדרואיד

עזרה לקהילה בשלוש לחיצות

וכפי שהמדע תורם לאנושות, כך כל אחד מאיתנו יכול לתרום לקהילה. עמותות וארגונים רבים קמו על מנת לסייע לאוכלוסיות קשות יום ולאנשים בעלי מוגבלויות. ובעוד שרבים מאיתנו רוצים להתנדב בארגונים אלה ולתרום לקהילה, לא תמיד אנו יודעים כיצד ליצור קשר עם הארגונים הללו והיכן נוכל לתרום מכישורינו בצורה הטובה ביותר.

אפליקציה ישראלית חדשה בשם HelpApp תקשר בין עמותות המחפשות מתנדבים לבין אלו שרוצים להתנדב. נכון להיום יש במאגר שלה כ-160 עמותות, שמחולקות לקטגוריות כמו עזרה לקשישים, חלוקת מזון, סיוע לחיילים או לילדים ועוד, והמאגר הולך וגדל.

לאחר רישום לאפליקציה או התחברות באמצעות חשבון הפייסבוק, בוחרים את תחומי העניין בהם רוצים לתרום. לאחר מכן יופיעו בקשות התנדבות שמפורסמות על ידי העמותות השונות. ניתן להגדיר חיפוש על פי מיקום העמותה ועל פי סוג ההתנדבות.

להורדה: iOS | אנדרואיד

מפנקים גם את החברים על ארבע

לא רק לעזרת בני אדם אנחנו נרתמים, כי אם גם לעזרתם של ההולכים על ארבע. אפליקציית סנופי תאפשר לבעלי חיות המחמד להשוות בין מחירי המזון והציוד בזמן אמת מבין מאות חנויות בתפוצה ארצית. לאחר שתחליטו מהי העסקה המשתלמת ביותר, תוכלו לבצע הזמנה שכוללת גם שירות עד הבית ללא תוספת תשלום.

החברה מבטיחה לתרום 5% מרווחיה לעמותות בעלי החיים, ובנוסף לתת אפשרות לפרסום בעלי חיים לאימוץ חינם. ניתן גם להשוות בקלות בין שירותים של בעלי מקצוע שונים, כגון וטרינרים, ספרים, מאלפים ועוד. הגולשים יוכלו גם לדרג באפליקציה את איכות השירות של הספקים השונים ולנהל תזכורות לקביעת תספורת לכלב, לביצוע חיסונים ועוד.

להורדה: iOS | אנדרואיד

מכירים בני זוג בלי להטריד

שירותי ההיכרויות ברשת לא מפסיקים להתרבות ולהתפתח, אך גם כמות ההטרדות באותם שירותים לא זניחה. אפליקציית Picka מנסה לצמצם את התופעה.

עם השימוש הראשוני באפליקציה תצטרכו לסמן אם אתם מעוניינים לצפות בגברים או בנשים. לאחר מכן תופענה כרטיסיות שונות של בני הזוג הפוטנציאלים. תחת כל כרטיסייה יופיעו מעט פרטים על המצולם או המצולמת בה והמרחק בינינו בקילומטרים.

וכאן מגיע החידוש: את הקשר הראשוני עם בן הזוג הפוטנציאלי תוכלו לעשות באמצעות הודעה שאורכה 80 תווים בלבד. מה שאומר שדרושה פה מקוריות וניסוח מתומצת של משפט הפתיחה. רק אם הצד השני יגיב, ניתן יהיה לשוחח ללא הגבלה. כמו כן, ניתן לסמן "Pick" לכרטיסיות בהם מופיעים משתמשים שאהבנו, ואם גם הם סימנו "Pick" לכרטיסיה שלנו – נוכל לשוחח ללא הגבלה.

שאר התכונות של האפליקציה מוכרות גם מאפליקציות היכרויות אחרות: סינון פרופילים, שיתוף כרטיסיות עם חברים ועוד.

להורדה: iOS | אנדרואיד