מוזיאון לכל הגילים

חג החנוכה מגיע, וההורים בינינו מתלבטים, כרגיל, כיצד להעסיק את הילדים בחופשה מהגנים ובתי הספר. מוזיאונים נמצאים קצת פחות ברשימת אתרי הבילוי המועדפים על הילדים הצעירים בשנים האחרונות, אך אם עד היום בילוי במוזיאון יצר בעיקר שיעמום אצל הקטנטים, שפחות נהנים לבהות במיצגי אומנות תלויים על קירות ומעדיפים לשחק עם כל מה שרק אפשר, נראה שהדבר עומד להשתנות הודות לאפליקציית Museloop.

האפליקציה, שתוכננה בקפידה בהתאם לתערוכות הקבע והתערוכות המתחלפות בכמה מוזיאונים בישראל, הופכת את שהות הילדים במוזיאון למשחק משעשע ויצירתי. תחרויות, חידונים ופעילויות שונות מלוות את הילד בין היצירות, כשהנחיות מפורטות סוללות את דרכו בין חדרי המוזיאון. כשיחלוף על יד כל יצירה ויצירה, יוכל הילד לבצע את הפעילות החינוכית המוצעת באפליקציה, כשמידע בנוגע ליצירה מלווה את הפעילות. כך הילדים משלבים גם עניין וגם ידע, בעוד שהוריהם נהנים גם הם מסיור במוזיאון.

לעת עתה קיימות אפליקציות למוזיאון ישראל בירושלים, לבית התפוצות ולמוזיאון תל אביב לאומנות מודרנית. בעלי אייפון יצטרכו להוריד אפליקציה נפרדת לכל מוזיאון, ואילו משתמשי אנדרואיד יכולים להוריד אפליקציה אחת שכוללת את כלל המוזיאונים שקיימים ב-Museloop.

כשהסמארטפון הופך לעכבר אלחוטי

חנוכה מביא איתו גם את ימי החורף הקרים, בהם רבים מעדיפים להישאר כמה שיותר תחת הפוך. אם החלטתם לעשות זאת ורציתם תוך כדי גם לשלוט על המחשב כשאתם מתחת לשמיכה, ודאי תשמחו לשמוע על אפליקציית Remote Mouse.

עם הורדת האפליקציה בפעם הראשונה, יש להתקין גם גרסה שלה על המחשב האישי. אם הסמארטפון והמחשב מחוברים לאותה רשת אלחוטית (Wi-Fi) - תוכלו להפוך את הטלפון החכם למשטח מגע, כך שעם הזזת האצבעות על מסך הטלפון החכם, יזוז גם סמן העכבר שעל המחשב. תוכלו להשתמש בטלפון החכם גם כמקלדת ואפילו כשלט מצגות.

בעוד שגרסתה הבסיסית של האפליקציה חינמית, יש לזכור כי פעילותן של חלק מהתכונות הנוספות מותנה ברכישתן.


להורדה: אנדרואיד | iOS | מחשב

GIF בקלי קלות

אין ספק שאנימציות GIF הן טרנד לוהט, מה שאומר שכל אפליקציה שתייצר אנימציות כאלה תעניין גולשים רבים. הפעם מדובר באפליקציית Gfycat Loops, שכוללת את כל מה שצריך יוצר אנימציות מתחיל.

בראש ובראשונה, יש לה מאגר GIF ענק הכולל אנימציות במגוון קטגוריות, ולאלה ניתן להוסיף אנימציות שתיצרו בעצמכם באמצעות האפליקציה. ניתן לצלם באמצעותה סרטון וידאו קצר ולהמירו לאנימציית GIF, ניתן גם להמיר סרטונים קיימים לאנימציה ואפילו ליצור סרטון צילום מסך ולהמירו לקובץ GIF. כמו כן, אפשר להוסיף לאנימציה כיתוב משלכם ואימוג'ים שונים.

להורדה: אנדרואיד

עוד טאץ' קטן לסלפי

טרנד לוהט לא פחות הוא סלפי בעזרת המצלמה הקדמית של המכשיר - אך ברוב המקרים מצלמה זו פחות איכותית ולעיתים התוצאה קצת פחות טובה. כדי לשפר את איכות הצילומים ישנה אפליקציה ישראלית ותיקה בשם Facetune. לאחר שכיכבה כבר לפני כשנתיים, לאחרונה הגיעה גרסה חדשה שלה לחנות האפליקציות של אפל - Facetune 2.

האפליקציה מתבססת על טכנולוגיות למידול תלת-מימדי של הפנים. במילים אחרות, היא יודעת בדיוק היכן נמצא כל איבר ואיבר בפניכם והיכן גבולות הפנים. בסיוע אלגוריתמים ניתן להלבין שיניים כהות, להפוך את עור הפנים לחלק יותר, להרחיב את החיוך ואת העיניים ועוד מגוון תכונות (חלקן בתשלום) שיהפכו את הסלפי למושלם.

להורדה: iOS

כוכב נופל וכל השאר דומם

כבכל שנה, עם סיכומה של שנת 2016, פרסמה גוגל את רשימת האפליקציות הפופולאריות ביותר בחנות שלה בשנה החולפת. מי שהגיעה למקום השני ברשימת האפליקציות הפופולאריות היא אפליקציית Lumyer.


Lumyer iOS Version from Lumyer on Vimeo.

באמצעות האפליקציה ניתן להוסיף עצמים מונפשים לכל תמונה שנצלם או נבחר מהגלריה. רוצים להוסיף אנימציה של כוכב נופל? שיער מתנופף ברוח? עיניים קורצות? כדאי שתשחקו עם האפליקציה. כמו כן, תמצאו שם תופעות טבע, אנימציות מעולם החי ועוד.

ניתן לערוך את התמונה עם מגוון פילטרים ואת התוצאה לשתף בפלטפורמות שונות. בעלי אייפונים יוכלו לראות את התוצאה גם כ-Live Photo, התכונה המאפשרת להנפיש את התמונה המוצגת בגלרייה.

להורדה: אנדרואיד | iOS