העדכון החדש של אפליקצית וואטאספ יאפשר לנו לבצע חסימה ולמנוע מאחרים לראות את ההודעות שלנו. כאשר תלחצו על האפליקציה, יופעל מנגנון זיהוי ותדרשו לאמת את עצמכם באמצעות טביעת אצבע. חשוב לציין, גם אם המכשיר שלכם נעול באמצעות סיסמא, טביעת אצבע או זיהוי פנים, נעילת הוואטסאפ תעבוד כשכבת הגנה נוספת.

אבל אל תדאגו לילדים, הם מזמן באינסטגרם או בסנאפצ׳ט. בנוסף, חשוב לציין כי לא מדובר בחידוש טכנולוגי. באפליקציית טלגרם קיימים דברים דומים כבר מזמן. בנוסף, גם באנדרואיד ובאייפון לא חסרים דרכים להסתיר מידע בקלות.

לפני שאתם רצים להתקין הצפנות, אל תשכחו שזה עלול להעלות גם את מדד החשדנות. ״אם רוצים להסתיר אפשר להסתיר הכל גם כך, אז לא כל כך משנה״, אומר ד״ר אורן חסון, מטפל זוגי ופרטני. ״אפשר גם להגדיר שתי טביעות אצבע, כך שאפשר לעשות גם משהו זוגי, ששני בני הזוג יוכלו לראות״.

אז איפה עובר גבול הפרטיות? ״כאן השאלה היא באישיות. בקשר בין בני הזוג. בסופו של דבר יש מקצועות או יחסים שלנו עם אחרים שדורשים מידה מסוימת של פרטיות״, מוסיף ד״ר חסון. ״גם בעניין של בני משפחה או של חברים קרובים שרוצים לספר לי דברים שקשורים רק אליהם, והם לא רוצים שזה יעבור הלאה. השאלה איך יוצרים שיווי משקל״.

אז איך עושים את זה נכון בלי לעורר חשד? ״ככל שהיחסים יותר טובים ויותר עם אמון אז זה בסדר, ואז הם יכולים להיות בני זוג שמשתפים את הכל, כי הם מרגישים שאין להם צורך להסתיר. והם מרגישים שהם אדם אחד״, אומר ד״ר חסון. ״ברגע שנוצר חוסר אמון נוצר מירוץ חימוש בלהסתיר - כמו מחיקה של הודעות - וזה מקום לא טוב״.