בפעם שנייה בתוך יממה והשלישית בתוך חודש אחד בלבד נשכח תינוק במכונית לוהטת ומת. כדי למנוע מקרים נוספים ולסייע להורים, מפרסם ארגון "בטרם" שורה של אפליקציות ומכשירים מומלצים שיזכירו להורים שהתינוק ברכב. (יש לציין שקיימים מכשירים נוספים שלא מופיעים כאן). 

*פרטים נוספים תוכלו למצוא בדף הייעודי של בטרם.

1. אפליקציית Baby Reminder
אפליקציה למכשירי אייפון מבוססת GPS. האפליקציה יודעת לזהות אוטומטית התחלת נסיעה של המשתמש, ומחכה לזיהוי של עצירה. כאשר זיהתה מצב של עצירה סופית האפליקציה מתחילה לתזכר את המשתמש בהודעות קול המלוות ברטט, עד לביטולם על ידי המשתמש. ללא תשלום. המוצר משווק בישראל ובארה"ב.

כך זה עובד:

 

2. תפס למניעת שיכחת ילדים
יוזמה של חברת החשמל. רצועה פשוטה המחוברת באמצעות תפס בשני חלקיה, המולבשת בחלקה האחד על חובקי ההגה ובחלקה האחר על צרור המפתחות. נהג הנכנס עם ילדים לרכב, נדרש להקליק בין שני חלקי הרצועה ולהניע את הרכב כדבר בשגרה, אולם כשירצה לצאת מהרכב לאחר שהוציא את המפתח ממתג ההצתה הרצועה תמנע זאת, במטרה להזכיר לו כי עליו לא רק לשחרר את הרצועה של חובק ההגה אלא גם את הילדים החגורים מאחור. המוצר הותקן בכל רכבי חברת החשמל. שימו לב! המוצר אינו משווק אך ניתן לפנות ליזם לשם בחינת אימוצו על ידי חברות או גורמים.

בואו לפייסבוק של נקסטר

תפס למניעת שיכחת ילדים
תפס למניעת שיכחת ילדים

3. אפליקציית מי בא לגן?
אפליקציה המאפשרת מעקב אחרי נוכחות ילדים בגני ילדים ובמוסדות החינוך. לגננת רשימה של ילדי הגן. כאשר הם מגיעים אל הגן הגננת מסמנת את שמם וההורים מקבלים הודעה שילדיהם הגיעו. לאחר זמן קבוע יעלו שמות הילדים שלא הגיעו ובלחיצת כפתור הגננת מעדכנת את ההורים כי ילדם טרם הגיע לגן. ההורים יוכלו להשיב לה בנושא. קליק לאפסטור.

4. Kidetect
מנגנון למניעת שכחת ילדים ברכב. מיועד להתקנה ברכבים פרטיים וברכבי הסעות. יכול לתמוך בעד 10 נוסעים כולל הנהג. המערכת מבוססת על חיישנים המותקנים במושב הנהג ובמושב הנוסעים. המערכת מזהה מצב חירום שבו נשכח ילד ומפעילה אזעקה ופתיחה אוטומטית של ארבעת חלונות הרכב.

5. BabyVox, מערכת לגילוי תינוק שנשכח ברכב - מבית אינטרווקס
מערכת חיישנים היודעת לזהות בזמן אמת ילד שנשכח ברכב ומפעילה באופן אוטומטי שרשרת פעולות להבטחת שלום הילד. המערכת אוטומטית ואין צורך לזכור להפעיל או לכבות אותה. פעולות אלו נקבעות מראש והן יכולות לכלול: שליחת קריאת מצוקה למוקד מאויש, פתיחת חלון, שליחת הודעת טקסט למספר נבחר, הפעלת מצלמות המותקנות ברכב גם בזמן שהרכב כבוי ונעול בכדי לאפשר תקשורת בזמן אמת עם הילד. המערכת רלוונטית בעיקר לאוטובוסים ורכבי הסעות והיא עולה כ-1,500 שקלים. 

6. בייבי קיפר

בייבי קיפר
בייבי קיפר

המוצר מורכב משתי יחידות ביניהן קשר אלחוטי: יחידת ילד/תינוק (משדר) ויחידת הורה (מקלט). ע"י הפעלת מתג פשוט ביחידת הילד, יחידת ההורים תתריע באמצעות צפצוף, רטט וחיווי לכשייוצר מרחק של 3 מטרים בממוצע בין שתי היחידות. המכשיר ישווק ברשת "שילב" החל מסוף חודש יולי ומחירו יעמוד על 250 שקלים.

7. I CARE - של איתוראן ומשדן - מערכת למניעת שיכחת ילדים ללא השגחה ברכב הסעות
מוצר המונע שיכחת ילדים ברכבי הסעות. המוצר כולל מפסק אשר יותקן בירכתי תא הנוסעים, לאימות סריקת הרכב ע"י הנהג, אשר מבצע מספר פעולות ביניהן שליחת מסר לסדרן העבודה כאשר לא מתבצע סריקה של הנהג והפעלת אזעקה. מחירה של המערכת הוא 957 שקלים + דמי מנוי חודשיים  בסך 10 שקלים. 

8. מערכת קריטיגארד
מערכת המתאימה לרכבים פרטיים ולרכבי הסעות. המערכת פותחה על ידי מומחים בפיתוח מכשור רפואי, ומבוססת על ניטור תנועה וטמפרטורה ברכב חונה והתראה לפי סדר פעולות וחומרת מצב על ידי התראה מקומית, איכון לוייני, משלוח הודעה סלולרית לאחראי ומוקד מאויש. המערכת מכסה את כל חלל הרכב, כולל תא המטען, ללא תלות בחגירת חגורה. נדרכת ומנוטרלת באופן אוטומטי.