וואטסאפ לא מפסיקה להפתיע, ובגירסה החדשה שלה יש שינוי משמעותי שיכול לעזור לכולנו, אבל גם לגרום לכך שיימאס לנו סופית מהחברים שלנו.

בגירסה החדשה אפשר להעביר הלאה (Forward) הודעות או תמונות שקיבלתם  – למספר אנשי קשר וקבוצות בו זמנית, ממש כמו מכתבי שרשרת במייל.

כל מה שצריך לעשות הוא לבחור בהודעה שתרצו להעביר משיחה בוואטסאפ וללחוץ לחיצה ארוכה. אחר כך יש ללחוץ על החץ ימינה בראש המסך. 

כדי שתמצאו בקלות את כל אנשי הקשר והקבוצות שאתם רוצים להציף, בחלקו העליון של המסך הבא יוצגו השיחות שבהן אתם פעילים הכי הרבה מעל השיחות האחרונות שלכם ורשימת השיחות המלאה.

העברה או שיתוף למספר שיחות בוואטסאפ בו-זמנית (צילום: אהוד קינן, NEXTER)
בבקשה אל תשתמשו בזה יותר מדי. העברת הודעה לכמה שיחות | צילום: אהוד קינן, NEXTER

זהירות מהודעות שרשרת על וירוסים

מצד אחד, היכולת החדשה שימושית מאוד למקרים בהם אנחנו רוצים לשתף משהו שקיבלנו עם כמה אנשי קשר שאינם באותה קבוצה (או כמה קבוצות) - אך מצד שני זה הופך את ההצפה של חברים רבים בהודעות שלא בהכרח מעניינות את כולם (ולא תמיד נכונות) לקלה מדי.

צפו הצפה בוואטסאפ שלכם, שלא אזהרות על וירוסים של משרד הבטחון של CNN שמעולם לא היו נכונות, אבל אנשים ממשיכים להעביר אותן. עכשיו לחברים שלהם יהיה פשוט יותר לשלוח אותה לכל מי שהם מכירים.

למה אני לא רואה את זה עדיין?

העדכון החדש (מספר 2.16.230) צפוי להגיע לכל משתמשי האפליקציה תוך כמה שבועות לכל היותר. אם אתם רוצים לקבל אותו כבר עכשיו ויש לכם מכשיר אנדרואיד - כל מה שתצטרכו לעשות הוא להירשם כאן לקבלת גרסאות בטא של האפליקציה מהחנות ותוכלו לקבל את כל העדכונים לפני כולם, או להוריד היישר מהאתר. בשביל לדעת איזו גירסה יש לכם, אפשר לגשת לתפריט הגדרות - אודות ועזרה - אודות.

שימו לב, זו אפשרות נפרדת משידור (Broadcast) שכבר קיימת מזמן, ומאפשרת לכם ליזום הודעה משלכם שתגיע למספר אנשי קשר בלי שהם יראו אחד את השני (למשל "החלפתי טלפון"). הודעה כזאת אפשר לשלוח לעד 256 אנשים בכל פעם.