לפי גרסת הבטא האחרונה של וואטסאפ, בקרוב נוכל להפעיל את אותו החשבון בארבעה מכשירים שונים במקביל – והאפליקציה תגיע גם למכשירי אייפד.

לפי הדיווח באתר WABetaInfo, ממשק ההתחברות לגרסת האינטרנט של וואטסאפ יוחלף במסך "מכשירים מחוברים" (Linked Devices). בתוך כך, שורות קוד שנמצאו בגרסת הבטא רומזות שבקרוב נוכל לחבר את אותו החשבון לארבעה מכשירים – ושוואטסאפ תצפין גם את הגיבוי שעולה לענן.

(צילום מסך מתוך WABInfo) 

כידוע, גרסת האינטרנט של וואטסאפ (WhatsApp Web) הקיימת כיום שולפת כיום את ההודעות מהמכשיר הסלולרי כשהן לא מוצפנות. המגבלות ברורות: המכשיר צריך להישאר דלוק בכל עת, וניתן להתחבר רק עם מכשיר פעיל אחד נוסף. לפי הדיווחים, כדי לאפשר התחברות למספר מכשירים, וואטסאפ תיאלץ לשקול שינוי ארכיטקטורה מהותי: יצירת ארכיון מרכזי להודעות שממנו תועבר היסטוריית השיחות למכשירים השונים. זאת, תוך שמירה על ההצפנה מקצה לקצה שקיימת כיום בפלטפורמה.

לפי האתר WABetaInfo, לא ברור מתי העדכון יצא לשוק. דבר אחד בטוח: זו תהיה תשובה ניצחת של וואטסאפ למתחרות כמו טלגרם ואינסטגרם. יחד עם זאת, ייתכן שהצעד יגביר את התחרות עם "מסנג'ר" של פייסבוק, חברת האם של וואטסאפ, שלא מוצפנת מקצה לקצה. פייסבוק מנסה כעת להגביר את הארטקטיביות של מסנג'ר, והשיקה לאחרונה את "App Lock", שמאפשר לנעול את ההודעות שלכם בעזרת מנגנון זיהוי הפנים של המכשיר. בנוסף, ייתכן שבקרוב שתי הפלטפורמות יתקשרו זו עם זו, כך שתוכלו לשלוח הודעת וואטסאפ היישר מאפליקציית מסנג'ר.