אנדרואיד מול iOS
שוות

גוגל לא נותנת להוריקן סנדי להרוס לה את התוכניות. אחרי ההכרזה על מוצרי הנקסוס החדשים היא משחררת עוד הצהרה משמחת על חנות האפליקציות שלה, גוגל פליי, שהגיעה ל-700 אלף אפליקציות. זה לא רק מספר עצום, אלא גם מספר חשוב שמשמעותו היא שגוגל השוותה לראשונה את מספר האפליקציות שבחנות שלה לזו שבחנות של אפל. בהתחשב בכך שגוגל פליי הוקמה אחרי האפסטור, מדובר בהישג מרשים מאוד.

רק לפני חודש גוגל אישרה שבחנות יישומי האנדרואיד שלה יש כיום 675 אלף אפליקציות, ובתוך חודש אחד הצליחה לסגור את הפערים עם אפל ולהגיע לאבן הדרך רצינית מבחינתה. אנדרואיד של גוגל נחשבה בהתחלה למערכת הפעלה שמפתחי אפליקציות פחות אוהבים לתכנת עבורה בשל סביבת העבודה הפחות נוחה מזו של אפל. אבל אפל החלה להפסיד במגרש הביתי שלה ויש לכך מספר סיבות: גידול משמעותי במספר הטלפונים מבוססי אנדרואיד ברחבי העולם, הגן הסגור של אפל שלא מאפשר לכל אחד להעלות אפליקציה לחנות אלא באישור ובדיקה של החברה בקופרטינו והכי חשוב - הרווח העצום שאפל גוזרת מכל מכירה של אפליקציה בחנות שלה לעומת זה הנמוך יותר של גוגל. כל אלה עזרו למפתחים לחצות את הקווים ולהתחיל לפתח יותר ויותר לסביבת העבודה של האנדרואיד.

ההכרזה של גוגל מגיעה בשלב קריטי. לא רק בשל ההכרזה על המיני אייפד בשבוע שעבר, שמכניס את אפל למגרש שבו גוגל עד עכשיו נהנתה לשחק. זוהי הכרזה שפוזלת גם למתחרה החדשה שניכנסה לשוק - מיקרוסופט. הטאבלט Surface של מיקרוסופט שהושק לפני שבוע, קיבל ביקורות טובות מאוד ממבקרי טכנולוגיה רבים, אך כולם ציינו שהחיסרון הבולט של המכשיר טמון בחנות האפליקציות המאוד דלה של מיקרוסופט. לשם השוואה - חנות האפליקציות שמתלווה עכשיו לחלונות 8 כוללת 120 אלף אפליקציות בלבד.

>> כבר עשיתם לייק לפייסבוק של נקסטר

>> חנות המוסיקה iTunes בדרך לישראל?