חודש עבר מאז הכריז מארק צוקרברג בוועידת המפתחים של פייסבוק שבקרוב נוכל לשוחח בוואטסאפ עם יותר מאיש קשר אחד בו-זמנית גם באודיו ובווידאו - ונראה שסוף סוף זה קורה. אתר Android Police מדווח כי בימים האחרונים שמע מכמה משתמשים שאצלם נוספה לאפליקציה האפשרות לשיחות אודיו ווידאו רבות-משתתפים.

לפי הדיווח, האפשרות החדשה זמינה למשתמשים גם באייפון וגם באנדרואיד - אך נפתחת בהדרגה ולא זמינה עדיין לכולם. מי שהיכולת הזו נפתחה עבורו על ידי החברה יראה בזמן שיחה בפינה העליונה כפתור הוספת איש קשר (אייקון של אדם והסימן +), ויוכל להחור מרשימת אנשי הקשר את מי לצרף לשיחה. במסך שיחה נכנסת יוצגו "בועות" עגולות עם תמונות כל המשתתפים הנוכחיים בשיחה.

המראה הכללי של שיחת וידאו כזו מזכיר את זה של האפליקציה הישראלית Houseparty - אלא שהאחרונה מציעה שיחות של עד 8 משתתפים בו-זמנית, בעוד וואטסאפ מגבילה את המספר ל-4.

בינתיים, עדכון אחר שהחל להגיע למשתמשים ראשונים חוסך מעט זמן בשליחה של תמונות לחברים. אתר WABetaInfo גילה שכאשר משתמשי הגרסה העדכנית של האפליקציה באייפון בוחרים תמונות לשליחה, הן מועלות לשרת של וואטסאפ עוד לפני האישור הסופי - מה שחוסך את זמן ההעלאה שלהן לאחר מכן. הדבר מתבטא בהצגת V אפור על התמונה מייד עם הלחיצה על כפתור השליחה, במקום אייקון השעון שהוצג עד עכשיו בשניות הראשונות.

עם זאת, כמובן שזה עובד רק אם בחרתם לשלוח את התמונות כפי שהועלו; אם תוסיפו פילטרים, אפקטים או תוסיפו קשקושים ושרבוטים - התמונה המקורית תימחק והגרסה הערוכה תועלה במקומה לאחר האישור הסופי.

האתר ציין שלמכשיר של הנמען עדיין לוקח לתמונה אותה כמות זמן להגיע, משום שההעלאה המהירה שלה היא רק עד לשרת של וואטסאפ, ולא למכשיר של החבר או קבוצת החברים שאליהם אתם עומדים לשלוח את התמונה.

כמו כן, היכולת הזו עובדת כרגע רק באייפון, ולא תומכת בגיפים או סרטונים (בואו נודה בזה: הקבצים שבהם זה יכול היה לעזור הכי הרבה) או בגרסת וואטסאפ במחשב (וואטסאפ ווב).