אפליקציית התקשורת הפופולארית וואטסאפ החלה אתמול בהפצת עדכון המביא איתו שורה ארוכה למדי של בשורות משמחות למשתמשיה.

וואטסאפ לסקר (צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL)
אפליקציית וואטסאפ | צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL

השינוי הראשון, שעל שמועות אודותיו כבר דיווחנו לפני כשבועיים, הוא אפשרות לסמן שיחות כאילו לא נקראו, כדרך להזכיר לעצמכם לעבור עליהן ולענות עליהן בפעם הבאה שתפתחו את האפליקציה. הסימון נעשה על ידי לחיצה ארוכה על השיחה ובחירה באפשרות התחתונה, Mark as unred ("סמן כלא נקרא"). הסימון לא מבטל את ה-V הכחול אצל איש/אשת/אנשי הקשר בשיחה, אלא רק מציב לצידה נקודה ירוקה שמזכירה למשתמש לקרוא אותה.

שינוי אחר ומשמעותי לא פחות הוא אפשרויות התאמת התראות: בעת כניסה לפרטי שיחה (לחיצה על הכותרת הירוקה שלה), מתחת לרשימת קבצי התמונה והווידאו ששותפו בה, מופיעה תיבת "התראות" חדשה. בתיבה ניתן להשתיק את ההתראות מהשיחה למשך 8 שעות, שבוע או שנה, לבחור צלצול ורטט ייחודיים לשיחה, ואף צלצול ורטט יחודיים לשיחות קוליות מאיש הקשר. אפשר גם להחליט באיזה צבע תהבהב נורת ההתראות שלכם בעת הודעה בשיחה הנבחר ולהגדיר האם הודעות בשיחה ילוו בחלון קופץ תמיד, רק כאשר המסך דלוק, רק כשהוא כבוי או לעולם לא.

מסך הגדרת התראות שיחה בוואטסאפ

שינוי אחרון הוא אפשרות לבחור באיכות נמוכה יותר לשיחות קוליות, כדי לחסוך בצריכת חבילת הגלישה בעת שיחות כאלו. אפשרות זו נמצאת תחת הגדרות -> שיחות. שינוי אחר, שנמצא בעדכון הראשוני אך הוסר בעדכון נוסף מייד לאחר מכן, הצביע על יכולת לגבות את כל נתוני הוואטסאפ האישיים בעזרת שירות Google Drive.

כאמור, החברה החלה בהפצת העדכון כבר אתמול, אך בדיקת NEXTER העלתה כי הוא עדיין לא מופץ בישראל, בשל העובדה שחלק מהאפשרויות החדשות טרם תורגמו לעברית. עם זאת, ניתן להוריד את הגרסה העדכנית ישירות מאתר Whatsapp, וליהנות מהאפשרויות החדשות כבר עכשיו.