ווטסאפ, whatsapp
תקלה נרחבת בוואטסאפ | צילום: whatsapp

אחרי שפייסבוק הכריזה על אחת העסקאות הגדולות ביותר בשוק הטכנולוגיה בשנים האחרונות כשקנתה את "וואטסאפ", מדווחים משתמשים רבים על תקלה נרחבת בשירות אפליקציית המסרים המיידיים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחברה אישרו כי קיימת תקלה באפליקציה וכי נעשים מאמצים לתקנה. "אנחנו מצטערים, אנו חווים לאחרונה בעיות בשרת. אנחנו מקווים לתקן את התקלה ולחזור בקרוב"‎, נכתב בהודעה שפורסמה. 

משתמשים רבים ברחבי העולם מדווחים על תקלות ברשת ומפנים אצבע מאשימה כלפי פייסבוק. "אני מתנגדת לשימוש באפליקציה הזאת במיוחד לאחר שפייסבוק רכשו אותה וכעת היא קרסה", כתבה אחת המשתמשות בטוויטר. "פייסבוק קנו את האפליקציה רק כדי להשבית אותה".

גולש אחר טען כי מדובר בתיאוריית קשר, שנועדה למשוך את משתמשי הוואטסאפ בחזרה לרשת החברתית. "האפליקציה אינה מגיבה ולפתע אתה רואה איך כולם נוהרים לפייסבוק", כתב.

התקלה האחרונה באפליקציה, הייתה ב-8 בדצמבר שנה שעברה. בניגוד לתקלות קודמות, שירות ההודעות המיידיות אינו זמין למשתמשיךם במשך זמן ארוך יותר מהפעם הקודמת. לפי הדיווחים, מרבים המשתמשים שדיווחו על תקלה מגיעים מהודו, ברזיל, אירלנד וישראל. על פי דיווחים ברשת, החברה אישרה לכמה גורמים את קיומה של התקלה וכי נעשים מאמצים לתיקונה, אך בשלב זה אין צפי לסיום העבודות. 

השבוע הודיעה פייסבוק כי תשלם על רכישת האפליקציה סכום עתק של 16 מיליארד דולר, מתוכם ארבעה מיליארד דולר במזומן, ו-12 מיליארד דולר במניות. בהסכם קיימת גם אופציה לפיה פייסבוק תשלם שלושה מיליארד דולר נוספים במשך ארבע השנים הקרובות.

המניות האופציונליות הן מה שמכונה "מניות חסומות", בהן יזכו עובדי ומייסדי וואטסאפ, אם יישארו לעבוד בחברה ארבע שנים לאחר ביצוע העסקה. מניות חסומות הינן מניות של החברה המוענקות לעובדיה, לאחר תקופת חסימה שנקבעת מראש. מדובר במכשיר תגמול מקובל בחברות אשר חוששות שעובדים רבים יעזבו אותה בעת הענקת אופציות.

הרשת החברתית הודיעה כי אפליקציית וואטסאפ תמשיך לפעול באופן עצמאי ותשמור על שמה, ולא תמוזג אל תוך פייסבוק. כחלק מהעסקה יצורף מייסד ומנכ"ל וואטסאפ יאן קום למועצת המנהלים של פייסבוק.

אפליקצייה פופולארית עם מאות מיליוני משתמשים

לאפליקציית המסרים וואטסאפ יש מעל 450 מיליון משתמשים פעילים, מתוכם כ-70% משתמשים באפליקציה על בסיס יומיומי. נפח ההודעות המועברות באמצעות האפליקציה נמצא בגידול מתמיד מדי יום ומתקרב באופן עקבי לנפח כלל הודעות ה-SMS המועברות בעולם. מדי יום נוספים מעל למיליון משתמשים חדשים לוואטסאפ.

פייסבוק הודיעה כי רכישת האפליקציה הפופולרית תסייע לה בצמיחתה. מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג התייחס לרכישה ואמר: "אני נרגש לעבוד עם צוות וואטסאפ במאמצינו להפוך את העולם לפתוח ומחובר יותר".