וואטסאפ היא אחת הפלטפורמות הפופולריות ביותר בעולם לשליחת הודעות, והבטן שלה רק ממשיכה להתנפח. לפי פוסט שפרסם מנכ"ל החברה, יאן קום, בסוף השבוע בפייסבוק, החברה חצתה את רף 800 מיליון המשתמשים הפעילים. בפוסט קום גם ציין בסרקסטיות, "תזכורת לכלי התקשורת: משתמשים רשומים ומשתמשים פעילים זה לא אותו הדבר".

מייסד ווטסאפ יאן קום (צילום: SEQUOIA CAPITAL)
יאן קום | צילום: SEQUOIA CAPITAL

המספרים שוואטסאפ חושפת מעידים על המשך מגמה יציבה למדי מאז הקיץ: גידול של כ-100 מיליון משתמשים מדי כמה חודשים. באוגוסט האחרון החברה עמדה על 600 מיליון משתמשים, ובינואר קום כבר הודיע כי החברה חצתה את רף ה-700 מיליון. אז יאן גם גילה שבחודש דצמבר 2014 נשלחו יותר מ-30 מיליארד הודעות ביום. מעניין יהיה לראות האם שירות השיחות הקוליות - שזמין בשלב זה לבעלי אנדוראיד בלבד - יזכה לאותה מידת פופולריות.

קראו גם: וואטסאפ לאנדרואיד עברה מייקאובר

וואטסאפ נרכשה על ידי פייסבוק לפני כשנה תמורת 19 מיליארד דולר. עם זאת, עד שהחברות סגרו את ההעסקה, שווי המנייה של פייסבוק עלה - כך שלמעשה החברה נרכשה תמורת 22 מיליארד דולר. בשלב זה היא עדיין גדולה יותר מאחותה, פייסבוק מסנג'ר, אך מאחר שפייסבוק כפתה על כולנו להוריד את אפליקצית ההודעות שלה - הפער הולך ונסגר. כיום פייסבוק מונה כ-1.4 מיליארד משתמשים, ופייסבוק מסנג'ר 600 מיליון.

קראו גם: חדש בפייסבוק: אנימציות בכיכובכם במסנג'ר