לוגו בנק הפועלים

התראות על מבצעים בחנות שהרגע עברנו לידה, הודעות פוש כשהחשבון מגיע למינוס או לגבול מסגרת האשראי: יש המון רעיונות מעולים לאפליקציות שעד היום לא פותחו בצורה רשמית ומסודרת בגלל החשש הטבעי של כל גוף פיננסי לחשוף מידע סודי של הלקוחות שלהם. אך המחיר של הדאגה הזו הוא עמידה במקום.

בשנים האחרונות הבנקים וחברות האשראי הפנימו את התפקיד המרכזי שהסמארטפון תופס בשגרת הצרכנות של כולנו, והאפליקציות אכן הלכו והתפתחו. ועדיין - רובן ככולן מציעות פחות היום פחות יותר את אותו ארגז הכלים: אפשרות לבדוק את העו"ש, להעביר כסף מחשבון אחד לשני ועוד פעולות בסיסיות. איך בכל זאת אפשר להביא את הקדמה לכף ידו של הלקוח שלהם?

אנחנו נספק API, אתם את הרעיון 

על רקע התעוררות מחודשת של התחום, בנק הפועלים הכריז היום על תחרות האפליקציות BANKAPP. במסגרת התחרות, הבנק מציע למפתחים את בסיס הנתונים והשירותים שלו - ומבקש מהם להציג רעיונות לניצול המידע הרב, זאת כמובן מבלי לסכן את הלקוחות. התחרות תאפשר לבנק פועלים להציג ללקוחותיו שירותים טכנולוגים מתקדמים יותר, ועל הדרך לתמוך בקהילת הסטארט אפ המקומית. 

התחרות תיפתח ב-22 בספטמבר בכנס הזנקה חגיגי בו יופיעו יזמים ומשקיעים שכבר הוכיחו את עצמם, ובמהלכו ייחשף לראשונה בסיס הנתונים שיעמד לרשות המשתתפים. התחרות תערך במשך כחודש וחצי, ותסתיים ב-23 בנובמבר, אז יוכרזו עשרת הפיינליסטים.

מעבר להזדמנות לפגוש חבר שופטים הכולל כמה מהשמות המוכרים בקהילת האנג'לים ומומחי מובייל וחדשנות, לזוכים יוענקו פרסים כספיים והטבות נוספות כגון מקום במתחם העבודה החדש MindSpace שנפתח בשדרות רוטשילד בתל אביב. לזוכה במקום הראשון יוענקו מאה אלף שקל, ואפשרות להשקעה נוספת של עד מיליון שקל, לפי לפי מידת התאמתו למסגרת תוכנית ה-Fintech של הבנק.

״בישראל מרוכזים המוחות המבריקים ביותר בתחום הטכנולוגיה", אמר אבי כוכבא, הממונה על חטיבת הטכנולוגיה של הבנק בהודעה לעיתונאות, "בנק הפועלים מאמין ותומך בקהילת הסטארט-אפ המקומית, ומזמין אותה להיעזר בו כדי לפתח אפליקציות מובייל חדשניות בתחומים פיננסים, שיאפשרו לבנק להמשיך להעניק ללקוחותיו את השירותים הטכנולוגיים הבנקאים המתקדמים בישראל, ואף יפתח לסטרטאפים דלת לעולם דרך הוכחת הישימות ביחד עם הבנק".