חברת Moovit הישראלית, מפתחת אפליקצית הניווט בתבחבורה הציבורית, הודיעה על השקת Moovit TimePro, מערכת ייעודית המספקת זמנים מדויקים יותר של הגעת אוטובוסים. לדברי החברה מדובר במערכת המדויקת ביותר בשוק לחיזוי לוח הזמנים.

המערכת פותחה על ידי החברה הישראלית וכבר הוטמעה בהצלחה על ידי מפעילות תחבורה ציבורית שונות בצרפת, בספרד, באיטליה ובאינדונזיה. TimePro מספקת מידע מדויק בזמן אמת באשר למיקומי ציי האוטובוסים ומחשבת את זמני ההגעה שלהם, המוצגים לנוסעים באפליקציית Moovit.

עיקר ייחודה של המערכת החדשה הוא בדרך בה היא עושה שימוש בנתוני נסיעה קודמים, במצב התנועה ובמידע המתקבל בזמן אמת מאפליקציה ייעודית בה עושים שימוש נהגי האוטובוסים. על ידי אותו מידע חוזה המערכת באופן מדוייק יותר את זמני ההגעה.

אוטובוס דן (צילום: shutterstock Stanisiav Samoylik)
אוטובוס דן | צילום: shutterstock Stanisiav Samoylik

מדויק, בזמן אמת, באשר למיקומי ציי האוטובוסים ומחשבת את זמני ההגעה של האוטובוסים, המוצגים לנוסעים באפליקציית Moovit. עיקר ייחודה של המערכת הוא בדרך בה היא עושה שימוש בנתוני נסיעה קודמים, במצב התנועה ובמידע המתקבל בזמן אמת מאפליקציה ייעודית בה עושים שימוש נהגי האוטובוסים. באמצעות שימוש ייחודי זה, חוזה המערכת באופן מדוייק את זמני ההגעה של קווים שונים לכל אחת מתחנות הביניים.

"זמן ההגעה המדויק של קווי האוטובוסים עומד בראש סדר העדיפויות של משתמשי התחבורה הציבורית", אומר סמנכ"ל השיווק והצמיחה של Moovit, יובב מידד. "אנחנו יודעים לומר זאת על סמך מתן שירות למאות מיליוני נוסעים ברחבי העולם באמצעות האפליקציה החינמית שלנו, ועל סמך מחקרים גלובליים בנוגע לעמדות הנוסעים בנושא".

"מערכת TimePro משפרת את חוויית המשתמש בתחבורה הציבורית בסיודאד ריאל, בכך שהיא מאפשרת תחזית הגעה בזמן אמת של האוטובוסים בעיר", אומר מנכ"ל שירותי הניידות של סיודאד ריאל (Ciudad Real) בספרד, סנטיאגו סאנצ'ז, "הודות ל-TimePro הנוסעים יודעים בדיוק מתי יגיע האוטובוס ועל ידי כך מקטינים למינימום את זמן ההמתנה שלהם בתחנות האוטובוסים. הדבר כמובן מועיל במיוחד כאשר מזג האוויר אינו מיטבי. מערכת ה- TimePro מספקת לנוסעים שירות משופר ותחושת שליטה רבה יותר על זמנם".