הכירו את "שירי", אפליקציית מוזיקה ישראלית שתנגן לכם לפי טעמכם, בחינם וללא פרסומות את השירים שאתם אוהבים. האפליקציה מאפשרת תמלוגים באופן שווה ליוצרים, לחברות התקליטים ולמבצעים, ומשלבת אמנים ותיקים לצד אמנים חדשים ובכך תחשוף אתכם למוזיקה חדשה שאתם אולי לא מכירים. 

איך זה עובד? מההתרשמות הראשונית שלנו מדובר באפליקציה שעובדת מצוין. מיד לאחר ההתקנה תתבקשו להכניס שלושה שמות של זמרים שאתם אוהבים. לאחר מכן, באמצעות אלגוריתם, האפליקציה תציע לכם שירים לפי הסגנון שלכם. תוכלו גם לסמן אילו שירים אהבתם יותר, או פחות, ובכך לאפשר לשירי (אין קשר ישיר לשירי מימון, זה פשוט מאותו שורש) לקלוע לטעם שלכם.

רוצים לשמוע מוזיקה בדיוק לפי הטעם שלכם? באמצעות הפיצ'ר "עד כמה להפתיע אותך" תוכלו להחליט. פשוט לחצו על הכפתור ההגדרות (שלושה פסים עם שלושה עיגולים) בצד שמאל למעלה, ובחרו - מעט, לפעמים, או הרבה.

היישום החדש פותח על ידי הספרייה הלאומית שבמשך כמה שנים עשתה דיגיטציה לחומרים ששוכנים אצלה - כולל הקלטות נדירות, שלא בהכרח קיימות היום כדיסקים או כרצועות באפליקציות המוזיקה כמו ספוטיפיי, אפל מיוזיק, דיזר או יאנדקס. הפרויקט הוקם בשיתוף בחסות משרד התרבות והספורט, והפינג'אן הדיגיטלי במטרה לתת מענה לקושי העצום של יוצרים צעירים להגיע לקהל הרחב, ובנוסף לאפשר לקהל צעיר להיחשף לאמנים הוותיקים.

בשירי אין פלייליסטים מובנים והיא מנגישה את המאגר לפי טעמכם האישי, בסיוע אלגוריתם חכם המפוקח ע"י דירקטוריון אמנים מכל הז'אנרים של המוזיקה הישראלית, בשיתוף עם אנשי תרבות ותקשורת מובילים.

"בתור מורה ברימון ובמזמור אני מכיר את הקשיים העצומים של אמנים צעירים להגיע לקהל״, אומר היוצר אריאל הורוביץ, מנכ"ל הפינג'אן הדיגיטלי ויזם אפליקציית שירי, " ״בתור אמן פעיל אני מכיר את הצרכים של דור הביניים של המוזיקה הישראלית ובתור בנה של אמי, נעמי שמר, אני מכיר את המהירות בה הנוער שוכח את השירים של דור המייסדים. מתוך זה הגעתי למסקנה שהמוזיקה הישראלית צריכה אפליקציה שתנגיש אותה לקהל״.

עוד הוסיף הורוביץ כי: ״יצאתי לדרך לפני שלוש וחצי שנים. הצעד הראשון היה לגייס קואליציה של אמנים, ואנשי תרבות ותקשורת מובילים ולהקים את החברה לתועלת הציבור ׳הפינג'אן הדיגיטלי׳. יחד גייסנו את השותפים, הספרייה הלאומית ואת תמיכת משרד התרבות והספורט ואנחנו גאים היום לצאת לדרך חדשה שתשים את המוזיקה הישראלית באוטו, בכיס ובלב של כולנו."

האפליקציה זמינה להורדה גם לאייפון  וגם לאנדרואיד.