ווטסאפ
מי שכבר יש לו ווטסאפ לא יצטרך לשלם לעולם

אפליקציית המסרים המיידים ווטסאפ (Whatsapp), השיקה את העדכון המשמעותי ביותר שלה, שכולל לצד שיפורים ועדכונים למערכת עצמה גם תג מחיר חדש למשתמשי iOS – חינם. אך עם כל הכבוד לרצון הטוב של החברה להציע את האפליקציה בחינם, המשמעות האמיתית היא שהחברה מתכננת להתחיל במודל התשלום השנתי שלה, במסגרתו תגבה דולר אחד לשנה על שימוש במוצר.

משתמשי iOS שעדיין לא הספיקו להוריד ולהתקין את האפליקציה יוכלו להנות משימוש במהלך השנה הראשונה בחינם לפני שיתבקשו לשלם עליו, ומדובר בהזדמנות להתנסות במוצר מבית החברה, לשוחח עם חבריהם באמצעות אפליקציית ההודעות הפופולארית ובשורה התחתונה "להתמכר" לשירות על מנת להשקיע את כספיהם כשהמנוי ייגמר.

וגם:
>> Google TV: האם גוגל תהפוך למפיצת תכנים?
>> Google Maps המחודש זמין עתה לכולם, עדכון גם ל-iOS

עבור משתמשי iOS שמחזיקים כבר באפליקציה על מכשיריהם, החברה מציגה חדשות טובות: הם "זכו" במנוי לכל החיים בחינם, כך שאינם צריכים לחשוש מתשלומים וחיובים בעתיד. ככל הנראה החברה החליטה לדבוק במודל זה על מנת למנוע עזיבה המונית של משתמשיה הקיימים, וכסוג של הכרת תודה על כך שתמכו בשירות עד היום, ואולי אפילו שילמו עליו.

תמונות קבוצתיות במחיר מבצע

בבלוג הרשמי של וואטאסאפ הסבירה החברה כי מדובר בעדכון הראשון לאפליקציית iOS השנה, כך שרצתה להפוך אותו למשמעותי ככל הניתן. לצד עדכון המודל העסקי של החברה הוסיפה מספר אפשרויות נחוצות, כגון שליחת מספר תמונות בבת אחת למשתמשים, ואפשרות גיבוי ההודעות ל-iCloud.

במידה ואתם מעוניינים לגבות את השיחות שלכם, תוכלו לעשות זאת באמצעות כניסה לאפליקציה, Settings, לחיצה על Chat Settings ובחירה באפשרות Chat Backup. שם תוכלו לבחור את תדירות הגיבוי (יומי, שבועי, חודשי), כך כשתתקינו מחדש את האפליקציה תוכלו לשחזר את כל היסטוריית השיחות שלכם.

עוד אפשרות משמעותית אותה מציגה ווטסאפ, קשורה דווקא למפתחים. החברה מסבירה כי מציגה API שיהפוך את אפשרות ההטמעה של וואטסאפ באפליקציות לקלה ונגישה יותר, באמצעות URL scheme. מידע נוסף על צורת ההטמעה החדשה תוכלו לקבל באתר הרשמי של החברה.

לאחרונה הכריזה החברה כי נהנת מ-200 מיליון משתמשים פעילים, כאשר אלו שולחים כ-10 מיליארד הודעות ומקבלים כ-17 מיליון הודעות מידי יום. השינוי הנוכחי משמעותי במיוחד לאור המודל העסקי המחודש של החברה, ובעוד שתיקח שנה שלמה עד שהחברה תתחיל לגבות כסף ממשתמשיה – יהיה מאוד מעניין לראות האם הם ישמרו על לויאליות לחברה, או שיעדיפו לעבור לאחד מעשרות השירותים האחרים הקיימים בשוק, המציעים שליחת וקבלת הודעות בחינם.

>> הידיעה התפרסמה במקור באתר Geektime