אמוג'י בגווני עור שונים
די לגזענות באמוג'י. צבעי העור המוצעים והצהוב הקיים

צהוב זה השחור החדש? החל מהשנה הבאה אפשר יהיה לשנות את צבעם של הסמיילים המובנים ברוב מקלדות הסמארטפונים מהצהוב הוותיק לחמישה גווני עור - מחיוור-אסייתי ועד שחור-אפריקאי. כך עולה מהצעה חדשה שעלתה שלשום באתר קבוצת החברות Unicode, הקובעת את רשימת האותיות והסימנים שתוכנות צריכות לתמוך בהצגתן.

לפי טיוטת הצעה שהוגשה על על ידי נציגי גוגל ואפל בקבוצה, מארק דייויס ופיטר אדברג, יורחב היצע ה"אימוג'י" - אותם סימנים גרפיים שניתן לשלב בטקסט בכל מכשיר. השניים הציעו להוסיף לצבע הצהוב/כתוום הקיים של הפרצופים הקיימים אפשרות לבחירת צבע העור שלהם תוך התבססות על סולם פיצפטריק לצבעי עור.

אין תמונה
ציורי זוגות חד-מיניים של אפליקציה ייעודית. בקרוב בכל מקלדת סמארטפון

ההצעה באה לאחר שבתחילת השנה הודתה אפל כי היא עובדת על הצעת תקן חדש לאמוג'י. הדבר אירע לאחר גל ביקורת אינטרנטית על כך שבמקלדת שלה כל הפרצופים הניתנים לציור הינם בהירי עור, מלבד אחד. בנוסף, דרשו המבקרים להוסיף למאגר האמוג'י ציורים של זוגות חד-מיניים - דרישה שבאה לידי ביטוי גם היא בהצעת הטיוטה של עובדי אפל וגוגל.

כאמור, זוהי עדיין בגדר טיוטת הצעה בלבד. בחודשים הקרובים ידונו עליה בקבוצת Unicode ויחליטו האם לקבל אותה כפי שהיא או לערוך בה שינויים. לפי לוח הזמנים של הקבוצה, סיום העבודה על התקן החדש לאמוג'י מתוכנן ליולי 2015 - כך שייקח עוד זמן מה לפני שהוא יבוא לידי ביטוי במקלדות הסמארטפונים שלנו.