חברת Huawei משיקה שני טלפוני דגל חדשים, ורוצה שתתלהבו מהפוטנציאל שלהם בכל הקשור לבינה מלאכותית. באירוע שנערך במינכן היום (ב׳) חשפה החברה את Mate 10 ואת Mate 10 Pro – סמארטפונים עם מערכת הפעלה אנדרואיד 8.

ההבדל העיקרי בין שני המכשירים הוא בגודל המסך וצורתו. ה-Mate 10 מגיע עם מסך בגודל 5.9 אינץ׳, ביחס מסך 16:9. ה-Mate 10 Pro מגיע עם מסך בגודל 6 אינץ׳, אך יחס של 18:9, ובניגוד למכשיר הקטן - כאן יש טכנולוגיית OLED. רשימת הדברים המשותפים לשניהם ארוכה כבר הרבה יותר.

לשני המכשירים סוללה בנפח גבוה יחסית למקובל בתעשייה – 4,000 מיליאמפר/שעה. לשניהם מעבד Kirin 970 של וואווי, עם יחידת עיבוד של 8 ליבות ויחידת עיבוד גרפי של 12 ליבות. לשניהם גם מצלמה אחורית שמורכבת משתי עדשות – 12 מגהפיקסל צבעונית ו-20 מגהפיקסל שמצלמת בשחור-לבן ומעשירה באמצעות המידע הנוסף גם את תמונות הצבע. למצלמת מייצב אופטי, ומפתח צמצם f/1.6. בפועל, זה יקל על הטלפון לבצע צילומים בהם הרקע נראה מטושטש.

סמארטפונים: וואווי מייט 10
וואווי מייט 10
סמארטפונים: וואווי מייט 10
וואווי מייט 10 פרו


ה-Mate 10 יגיע עם 4 גיגהבייטים של זכרון, ונפח אחסון של 64 גיגהבייטים. ה-Mate 10 Pro יגיע עם 6 גיגהבייטים של זכרון, ושטח אחסון של 128 גיגהבטיים. גרסת הפורשה, תגיע עם 6 גיגהבייטים של זכרון, ונפח אחסון של 256 גיגהבייטים. מחירי המכשירים באירופה הם 699 אירו לדגם ה-64, 799 אירו לדגם הפרו (128 גיגה) ו-1,395 למהדורת הפורש. טרם נמסרו מחירים בישראל.

לזהות תמונה

הדגש בשיווק הטלפונים האלה יושם על יחידת ה-NPU (ראשי תיבות של Neural Processing Unit) ששולבה בהם. מדובר, בעצם, במעבד נוסף, שכל תפקידו הוא להריץ רשתות עצביות מלאכותיות ביעילות גבוהה הרבה יותר ממעבד רגיל. בפרסומת החברה אומרת שהסמארטפון יודע "לראות, לחשוב וללמוד". מה זה אומר עבורכם? שבהינתן תוכנה מתאימה שיודעת לנצל את יחידת העיבוד הזו, הטלפון יוכל לבצע במהירות ויעילות משימות כמו זיהוי תמונה, זיהוי כתב יד ושלל פעולות נוספות שבהן נדרש הטלפון ״להבין״ את הקלט שהוא מקבל, על בסיס אימון שעבר.

סמארטפונים: וואווי מייט 10
ריצ'רד יו מציג את הסמארטפונים

וואווי טוענת שהמכשיר ישפר את ביצועי הסוללה על בסיס בינה מלאכותית, זאת כתוצאה מהבנת התנהגות המשתמש והקצאה חכמה של משאבים. בנוסף, ה-AI ישמש לעיבוד תמונות, והחברה אף תפתח את יחידת העיבוד לשימוש של יצרני אפליקציות.

הכותב הוא אורח וואווי במינכן