באירוע בשם Tech World, שהתקיים בארה"ב ביום חמישי בלילה, חשפה יצרנית המכשירים הסינית לנובו דור חדש של סמארטפונים ומכשירים ניידים אחרים בשיתוף עם חברת הבת החדשה שלה, מוטורולה.

סמארטפון Moto Z
מוטו Z

מרכז האירוע היה זוג מכשירים מודולריים ראשונים מסוגם, Moto Z ו-Moto Z Force, שזכו לעיצוב חדש ושונה מסדרות הסמארטפונים הקודמות של מוטורולה, ובייחוד בהשוואה לדגמי Moto X שהושקו בשנה שעברה. אלו מכשירים דקים מאוד - 5.19 מילימטר - בעלי גוף מתכתי מעוצב עם מפרט עדכני, אבל התוספת המעניינת יותר היא דווקא האפשרות להרחבות, מודולים, שיספקו למכשירים יכולות נוספות.

המודולים, אותם מכנה לנובו Mods ("התאמות"), לא דורשים הוצאת חלקים כמו ב-LG G5, אלא מתלבשים על המכשיר ומתחברים אליו באמצעות מגעים מגנטיים שנמצאים בגבו. נכון להיום יש מספר מודולים שכאלה, כמו מקרן זעיר שיאפשר להקרין את מסך המכשיר על משטחים עד לגודל של 70 אינץ', רמקול חיצוני עוצמתי של JBL ומספר מודולים בצבעי כיסוי שונים והרחבת הסוללה.

 

לנובו היא גם בין היצרניות הראשונות שהחליטו להסיר את יציאת האוזניות המסורתית בקוטר 3.5 מילימטר, אולי בשל הקושי לשלבה בעיצוב כה דקיק. במקום זאת, היא תספק אוזניות המתחברות לשקע ה-USB C המשמש גם להטענת המכשיר - מנהג שכמה חברות סיניות כבר החלו בו ולפי השמועות גם אפל תצטרף אליו בדגמים הבאים של מכשירי האייפון.

עוד ב-TGspot:
סקר: האם תקנו סמארטפון בלי יציאת אזניות?
מוטורולה: סדרה Z לא תחליף את סדרה X

בכל הקשור למפרט, Moto Z מציע את הסטנדרט המתבקש ממכשיר דגל מודרני: מסך של 5.5 אינץ’ ברזולוציית Quad HD (צפיפות של 535 נקודות לאינצ'), שבב Snapdragon 820 מתומן-ליבות במהירות 2.2 גיגה-הרץ וזיכרון עבודה של 4 גיגה-בייט. המצלמה האחורית היא בעלת חיישן 12 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם של f/1.8, מייצב תמונה אופטי ומיקוד לייזר מהיר, המצלמה הקדמית היא בעלת חיישן 5 מגה-פיקסל והסוללה היא בהספק של 2,600 מיליאמפר/שעה.

Moto Z Force מעט עבה יותר - 6.9 מילימטר - בעל סוללה גדולה יותר של 3,500 מילאמפר/שעה, והמצלמה שלו כבר קופצת ל-21 מגה-פיקסל. כפי שרומז שמו, הפורס גם עמיד יותר ונושא את טכנולוגיית Shattershield, שלדברי החברה הופכת אותו לעמיד יותר בפני נפילות והזכוכית שלו חסינה לשריטות ולשברים – עוד יותר מאשר Gorilla Glass הסטנדרטית.

זוג המכשירים צפוי להגיע לשוק בקיץ הקרוב ולמודולים ייקח ככל הנראה מעט יותר זמן.

לכתבה המקורית ב-TGspot 

באותו אירוע הציגה לנובו גם את הטלפון הראשון לפרויקט המיפוי התלת-ממדי של גוגל, המכונה טנגו. המכשיר הוא Phab 2 Pro, המשלב מספר מצלמות ומסך ענק לצורך מיפוי תלת-ממדי לסריקת הסביבה ללא צורך בציוד יקר כמו המכוניות של גוגל. הוא מצטרף לטאבלט תלת-ממד שהשיקה לנובו לפני כחודשיים וחצי, אך יועד רק למפתחים.

 

ל-Phab 2 Pro לא פחות מארבע מצלמות – מלפנים מצלמת סלפי ברזולוציה של 8 מגה-פיקסל ומאחור מצלמה ראשית 16 מגה-פיקסל, מצלמת נוספת למדידת עומק וחיישן צילום למדידת תנועה. כל אלו, בסיוע של אפליקציה, יסייעו למשתמש למפות מבנים בתלת-ממד, ליצור מודלים בזמן אמת, לזהות מקומות, לעקוב אחר עצמים ולשתף אותם עם אפליקציות אחרות לעריכות גראפיות במחשב ולמשחקים.

כמכשיר מסוג פאבלט (סמארטפון בגודל טאבלט), Phab 2 Pro הינו מכשיר מאסיבי למדי, עם מסך בגודל 6.4 אינץ' ברזולוציה של 2,560×1,440 נקודות, המופעל בעזרת שבב Snapdragon 652 מתומן ליבות של קוואלקום בשילוב 4 גיגה-בייט של זיכרון עבודה (RAM) וסוללה בהספק 4,500 מיליאמפר/שעה. כל זה בתוך גוף מתכתי וכנראה גם כבד במיוחד.

הוא יהיה זמין ברחבי העולם החל מחודש ספטמבר, במחיר של 499 דולר (כ-1,935 שקל).

לכתבה המקורית ב-TGspot