בגירסה 9.0 של אנדרואיד, פאי, גוגל החליטה לנסות לשנות את אופן השימוש הבסיסי ביותר במערכת ההפעלה האהובה, ומשלושה כפתורים (כפתור הבית, כפתור “חזור” וכפתור מולטיטאסקינג), היא החליטה להתמקד במחוות ולנקות את ממשק המכשיר. על פי הדיווח החדש של XDA, נראה כי גוגל ממשיכה במגמה המעניינת שלה, ומתנסה כרגע בשינוי נוסף לאופן הניווט במכשיר, כאשר בדרך היא מוחקת לחלוטין את כפתור ה-Back האהוב והוותיק.

במקום כפתור Back, תתחילו להתכונן למחוות

אתר המפתחים xda-developers הצליח להניח את ידיו על גירסה מוקדמת של אנדרואיד Q, מערכת ההפעלה הבאה של אנדרואיד, שעתידה להיחשף רשמית רק בעוד שלושה חודשים. מאז, האתר נובר בקוד ובאפשרויות השונות, ועד כה הוא גילה שינויים עיצוביים, שינויים למערכת ההרשאות, אפשרות “חזרה בזמן” ועוד מספר תוספות מעניינות. הגילוי האחרון שלהם עשוי לגרום ללא מעט משתמשים להיות מופתעים, להתעצבן ובעיקר לקוות כי הוא לא יגיע לגירסה הסופית של אנדרואיד Q.

במסגרת הבדיקות של האתר, הוא גילה כי גוגל בוחנת שינוי נוסף למערכת הניווט, כאשר הפעם גוגל נפטרת לחלוטין מכפתור ה-Back, ומחליפה אותו במחווה. כדי לחזור אחורה באפליקציה, יש לתפוס את כפתור הבית ולגלול אותו שמאלה. במקביל לכך, גוגל לא שינתה את מנגנון המעבר בין האפליקציות, שנותר כפי שהיה ובמסגרתו יש לגלול את את כפתור הבית לצד הנגדי. מה שעשוי לגרום לבלבול וביצוע פעולות שגויות.

פורסם ב-Geektime

עוד ב-Geektime

בקרוב בכרום שלכם: לשלוח לינק למילה או משפט ספציפי בכתבה
ממציא ה-DNS נגד גוגל: קחו ממני את הכרומקאסט שלי

נזכיר כי בגירסה 9 של אנדרואיד, בצעד שעדיין נחשב שנוי במחלוקת, גוגל החליפה את כפתור הבית הוירטואלי המסורתי ואת כפתור מעבר האפליקציות לפס דמוי גלולה בודד, כאשר לחיצה עליו מחזירה אתכם למסך הבית, גלילה למעלה מעבירה אותו למצב App Switcher, וכאשר הדבר אפשרי, כפתור ה-Back מופיע על גבי המסך וזמין לשימוש. כך שלמרות שהכפתור נעלם למשל בעמוד הבית, הוא עדיין קיים באפליקציות אחרות במקרה הצורך.

חשוב לציין שכל התגליות של xda במסגרת הנבירות שלהם בגירסה המודלפת של אנדרואיד Q הן עדיין בגדר השערות, זאת מאחר שגוגל יכולה לבטל, לשנות או להוסיף פוקנציות שונות עד אשר תציג את המערכת לראשונה בכנס Google I/O שיתקיים בתחילת חודש מאי. על כן, גם מחיקת כפתור ה-Back עדיין איננה סופית עד שהיא לא תגיע בצורה של הכרזה רשמית מטעם גוגל.