אייפון ברזילאי
האייפון שמריץ אנדרואיד. רק בברזיל

אפל לא תוכל למכור את האייפון שלה בברזיל. הסיבה: השם אייפון שמור לחברה אחרת בשם גרדיאנט (Gradient) שאף השיקה לפני מספר חודשים, טלפון חכם בשם אייפון שמבוסס בכלל על אנדרואיד, מערכת ההפעלה של היריבה הגדולה מבית גוגל. אם תרצה בכל זאת למכור את סמארטפון הדגל שלה, תצטרך ענקית התפוח למצוא לו שם אחר. 

חברת גרדיאנט, בעלת הזכויות על השם אייפון בברזיל, שחררה את המכשירים שלה עם השם ממש ברגע האחרון, לפני שהבלעדיות על המותג פגה בגלל חוסר במוצר. לפי האתר הברזילאי O Globo, אפל הפסידה בבקשה שלה להשתמש בשם אייפון בברזיל לאחר שהתברר שגרדיאנט רשמה זכויות מסחריות עליו כבר בשנת 2000, הרבה לפני שהמכשיר של אפל הגיע לשוק בכלל, ובברזיל בפרט.

משרד הפטנטים, לפי הדיווח, אינו מאשר לאפל להשתמש בשם עבור "מכשירים ניידים דיגיטליים אלקטרוניים", "פרויקטים לפיתוח חומרה ותוכנה" ב-"מחשבים וציוד היקפי", וכן איסור להשתמש ביישום Find My iPhone במכשירים שלה שיימכרו במדינה, אחת הגדולות בדרום אמריקה.

מה אפל תעשה עכשיו? עדיין לא ממש ברור. כמו כן, עדיין לא ברור האם תוכל להשתמש במותג עבור פרטים שלא הוגדרו במפורש כאסורים, לדוגמה, שירות וחנויות.

האייפון הברזיאלי, שנמכר במחיר של 289 דולרים, אינו בדיוק מכשיר מרשים. מהפרטים שנודעו עליו הוא בעל מסך 3.7 אינץ', אנדרואיד 2.3.4, סים כפול ומצלמה קדמית ואחורית.

אז איזה שם חלופי תבחרו לאייפון? זכרו, לפי הכללים של אפל זה צריך להתחיל ב-iP.

לכתבות נוספות באתר TGspot