חברת סוני לא נחה מהשקה של טלפון אחד (בינוני לדעתנו) ומיד רצה להשיק את מכשיר הדגל הבא שלה - אקספריה XZ3 הושק השבוע בכנס הטכנולוגיה IFA בברלין.

בניגוד לסמסונג, LG, אפל, וואווי וחברות אחרות, שמחכות שנה בין דגם לדגם, טלפונים של המותג היפני יוצאים בתקופות סמוכות יותר. במקרה של סדרת האקספריה, ה-XZ2 הושק בברצלונה בסוף פברואר (לפני טיפה יותר מחצי שנה). אני מתעכב על העניינים הלכאוה טכניים של הלו"ז, כי הם חשובים להבנה שבמקרה של סוני השדרוגים מדגם לדגם הם קטנים. זה משהו שקורה גם במכשירי דגל אחרים שמחכים להם שנה ורואים שהשדרוג לא משמעותי, בסוני זה פשוט קורה יותר מהר.

העיצוב, לפחות מהצצה ראשונה ולטעמי, הרבה יותר נאה מדגמים קודמים - המסך קמור וגולש לצדדים, ויש גימור חלק, אבל מבחינת שימושיות הוא לוקה בחסר ואפילו מבלבל. סורק טביעת האצבע נמצא במיקום מאוד לא נוח מתחת לעדשה באמצע גב המכשיר וקשה להגיע אליו עם האצבע (ביקשתי מכמה בני אנוש שיש להם אצבעות לנסות). בסוני משום מה יש עדשת מצלמה אחת - למרות שבמכשירי דגל של המתחרים יש כבר 2 ולפעמים 3 מצלמות בגב. לטובה אפשר לציין שהמצלמה הבודדת כוללת צילום HDR ב-4K.

בתחתית אין יותר שקע אוזניות - וכאן סוני כן יישרה קו עם מתחרות. הסוללה היא של 3,300 mAh, שעל הנייר אמור להספיק ליום שלם ויותר מזה, אבל במציאות זה מאוד תלוי במעבד ובמסך - ואת זה נבדוק כאשר המכשיר יגיע לישראל.

יש בו מעבד סנאפדרגון 845 (תרגום לעברית - הכי עדכני), זכרון של 4 גיגהבייט, ואחסון של 64 גיגה שאפשר להרחיב עם כרטיס זכרון. המסך שלו הוא בגודל 6 אינץק, ורזולוציה של 2,880x1,440 - נתונים שהם טובים אבל לא מעלפים לטלפון שיוצא שבוע לפני האייפון. XZ3 יגיע עם אנדרואיד P - מערכת ההפעלה העדכנית של גוגל בשילוב הממשק של סוני.

טרם נמסרו תאריכי הגעה לישראל ומחירים.