כפי שהבטיחה בתחילת החודש, אתמול (ד') שחררה גוגל גרסת מפתחים חדשה למערכת ההפעלה שלה, אנדרואיד. הגרסה החדשה, 7.1, מיועדת להביא למכשירי נקסוס האחרונים - 5x ו-6P - כמה מהחידושים שהוצגו עם מכשירי הפיקסל - אם כי לא את כולם.

אז מה כן חדש בנקסוסים עם אנדרואיד 7.1?

החידוש המשמעותי ביותר הוא לחיצה תלת-ממדית, כמו זו שיש באייפונים האחרונים ומציגה קיצורי דרך לאפשרויות שונות בתוך האפליקציה אם לוחצים על האייקון שלה חזק מהרגיל. אה, רגע, אין נקסוס עם מסך שתומך בלחיצה תלת-ממדית? לא נורא, נעשה משהו שנראה אותו דבר ופועל בדרך אחרת. נגיד, לחיצה ארוכה על אייקון אפליקציה. כן, נו, האפשרות הזו שקיימת כבר נצח ואף אחד כמעט לא משתמש בה. אז גוגל שילבה בין שני הדברים, ועכשיו אפליקציות תומכות יציגו לכם קיצורי דרך לאפשרויות פנימיות בלחיצה ארוכה על האייקון שלהן במסך הבית או במגירת האפליקציות. ממש כמו באפל. או שלא.

למשל כך זה נראה כשאפליקציית המפות מציעה לנו קיצורי דרך להצגת הבית או העבודה, שתי הכתובות ששמרנו בה:

יחד עם קיצורי הדך המוצגים בלחיצה ארוכה, אפשר גם להשתמש בקיצורי דרך כאלה במקום בסמל הרגיל של האפליקציה. במלים אחרות: אם, נניח, אתם בדרך כלל נכנסים לאפליקציית היומן כדי להוסיף פגישה (כי כדי להיזכר בה יש לכם את גוגל Now, שהתחלף בגרסה הזו ב-Assistant, שעושה את זה בלי שתצטרכו להיכנס לאפליקציה ובלי לשאול אתכם אם בכלל רציתם לזכור את האירוע או סתם לכתוב ולשכוח) - אז במקום להיכנס וללחוץ על כפתור הוספת האירוע, או ללחוץ לחיצה ארוכה על סמל היומן ולבחור בהוספת אירוע מקיצורי הדרך, תוכלו לשים לעצמכם קיצור דרך שנכנס ישר להוספת אירוע חדש ביומן.

שינויים פחות משמעותיים, אבל בכל זאת ראויים לאזכור, כוללים כפתור קבוע בווילון ההתראות שמוביל למסך ההגדרות - בניגוד לגרסאות הקודמות של אנדרואיד, בהן היה צורך לגלול פעמיים כדי לקבל כפתור גישה לתפריט הזה; אפשרות לאתחל את הטלפון לאחר לחיצה על מקש הכיבוי, במקום לכבות, להמתין שיסיים ואז להדליק מחדש אם כל מה שרציתם הוא לנער אותו מתקלה שגרתית; מילות תיאור לאייקוני השליטה על עוצמת השמע, כך שסוף סוף לא תתבלבלו בין השורה השולטת על עוצמת הצלצול לזו השולטת על עוצמתם של מוזיקה וסרטים; ותת-תפריט חדש בהגדרות שמאפשר להגדיר מחוות כמו הצגה מהירה של התראות כאשר מרימים את הטלפון מהשולחן (באייפון זה נוסף לאחרונה, ב-Windows זה קיים כבר שנתיים), מעבר מהיר מכל מקום למצלמה בלחיצה כפולה על מקש ההדלקה והחלפה בין המצלמה הקדמית והאחורית בעזרת ניעור כפול של המכשיר בזמן שימוש באפליקציית הצילום.

רוצים את הגרסה החדשה? אם יש לכם נקסוס, תוכלו להוריד אותה לאחר הרשמה לתוכנית המפתחים כאן. אם אין לכם נקסוס או שאתם סתם לא בראש של גרסאות ראשוניות (גוגל מבטיחה שהגרסה הזו טובה מהרגיל לגרסאות כאלו, ועדיין זוללת סוללה יותר מהרגיל, קורסת ונתקעת מדי פעם) - חכו עוד כמה שבועות או נצח, עד שיצרנית המכשיר שלכם תיזכר שהיא הבטיחה לכם שנה וחצי של עדכונים. או עד שהשנה וחצי תעבור והיא כבר לא תהיה חייבת לכם כלום.