בעדכון ראשון מאז הרכישה המדוברת על ידי פייסבוק תמורת 19 מיליארד דולר, אפליקציית המסרים המיידים וואטסאפ (WhatsApp) מתעדכנת במספר פיצ׳רים שימושיים יחד עם הגדרות פרטיות חדשות ואפשרויות שונות לתשלום. בראש ובראשונה, אחת מהטענות הגדולות ביותר שעלו בתקופה האחרונה כנגד וואטסאפ היו אבטחת ההודעות הבעייתית שלה, לכאורה, ולאחר הרכישה על ידי פייסבוק נכנסו לתודעה גם גל חדש של מתחרות ובראשן אפליקציית Telegram, המהווה כפיל כמעט מושלם של וואטסאפ פרט למספר שינויים ויזואליים ותוכניים, המאפשרים למשתמש לשפר את אבטחת ההודעות המיידיות שלו.

מעכשיו תוכלו לסנן אנשים בצורה חופשית

העדכון האחרון, בראש ובראשונה מציג את השיפור למה שקוראים לו בוואטסאפ ״הגדרות הפרטיות״ של האפליקציה. מעתה, המשתמשים יוכלו להגדיר מי יוכלו לראות את פרטי תמונת הפרופיל שלהם, את הסטטוס שלהם ואת הפיצ׳ר המראה מתי הפעם האחרונה בה נכנסו לאפליקציה, או בשמו המוכר יותר ״Last Seen״. כעת, ניתן לבחור בין Everyone (כולם), My Contacts (אנשי הקשר שלכם במכשיר) ו-Nobody (אף אחד), למקרה שלא תרצו שידעו שסיננתם משתמשים שכן נמצאים ברשימת אנשי הקשר שלכם, או שפשוט סתם לא בא לכם לענות להם.

השינויים (צילום מסך):

עדכון משמעותי נוסף הוא האפשרות לרכוש רישיון עבור וואטסאפ למשתמשים אחרים – כידוע, עד כה משתמשי אנדרואיד לא נדרשו לשלם פרוטה עבור השימוש בוואטסאפ אך הוצג להם Expiration Date כלשהו, אשר לאחריו יידרשו לשלם סכום של דולר אחד לשנה. במידה ואתם מתקרבים לתאריך היעד, חבריכם הקרובים יוכלו לרכוש עבורכם רישיון לשנה אחת או יותר תוך שימוש בכרטיס האשראי שלהם. רישיון לשנה אחת יעלה דולר אחד, רישיון לשלוש שנים – 2.67 דולר (חיסכון של 10 אחוזים) ורישיון ל-5 שנים – 3.71 דולר (חיסכון של 25 אחוזים). בבדיקה קצרה שעשינו נראה כי משתמשים שכבר עשו שימוש באפליקציה, או שילמו עליה לא יצטרכו לשלם עליה מחדש, אך ככל הנראה משתמשים חדשים יקבלו רישיון חינמי לשנה, כאשר לאחר מכן יצטרכו לשלם את התעריף המצוין מעלה.

בנוסף, משתמשי אנדרואיד יוכלו כעת להוסיף קיצור דרך למסך הבית שלהם, בדמות אייקון של מצלמה שיוביל אותם ישירות למצלמה של WhatsApp, לטובת שיתוף מהיר יותר באפליקציה. כך, אם אתם רגילים לשתף את התמונות שלכם בוואטסאפ, תוכלו לעשות זאת בצורה מהירה יותר במקום להיכנס לוואטסאפ, לבחור באיש הקשר הרצוי, ללחוץ על הכפתור של שיתוף התמונה ולבחור את התמונה הרצויה, או לצלם אותה באותו הרגע. פרט לכך, התמונות (Thumbnails) המייצגות את סרטוני הוידאו שנשלחים בוואטסאפ יהיו גדולות יותר, מספר ההודעות מהיסטוריית השיחות שלכם שתוכלו לשלוח דרך המייל עתה גדול יותר. עדכון שימושי נוסף הוא האפשרות להכליל את מספר ההודעות שלא נקראו – ישירות על האייקון של  וואטסאפ במסך הבית שלכם.

לידיעה המקורית באתר Geektime

וגם:
>> צפו: האדם מול המכונה – יש זוכה בתחרות הפינג פונג

>> הדור הבא של הצפייה הישירה, הכירו את Popcorn Time