שלושה שבועות אחרי ההשה בברצלונה, סמארטפון הסמסונג גלקסי S7 וגירסת האדג' עם המסך הקמור, מושקים גם בישראל. המחיר יהיה סביב 3,500 שקלים ל-S7, וכ-3,900 לאדג'. 

שני דגמי הדגל השנה, בנויים באותו פורמט של שנה שעברה. הגלקסי S7 מגיע עם מסך רגיל בגודל 5.1 אינץ', בעוד שהגלקסי S7 Edge הוא פאבלט (הכלאה של סמארטפון וטאבלט) בגודל 5.7 אינץ' עם מסך גולש לצדדים. מסך זה מאפשר לצפות בהתראות מהצד שלו ובעיקר מספק לו מראה עתידני יותר. שני המכשירים מגיעים עם מסך ברזולוציית Quad HD, שהיא 2560 על 1440 פיקסלים.

סמסונג גלקסי S7
סמסונג גלקסי S7 | צילום: none, יחסי ציבור

בניגוד לדגם הקודם, הסמארטפונים החדשים תומכים בהרחבת זכרון באמצעות כרטיס מיקרו SD, לצד זיכרון פנימי של 32 או 64 ג'יגה. עוד קאמבק בדגמי ה-S7 היא העמידות למים. הגנה מפני מים ורטיבות היא דבר לא חדש בתעשיית הסלולר. סמסונג כבר שילבה את ההגנה מפני מים בדגם הגלקסי S5, ועכשיו היא מחזירה אותו ב-S7 - הגנה לעומק של עד אחד וחצי מטר.

החומרה של שני הסמארטפונים כוללת מעבד 8 ליבות המורכב משני מעבדי 4 ליבות, במהירות 2.3 ג'יגה הרץ ו-1.6 ג'יגה. זיכרון העבודה הוא 4 ג'יגה עם נפח אחסון פנימי של 32 או 64 ג'יגה. בקטגוריית הצילום, סמסונג שילבה מצלמה עם חיישן של 12 מגה פיקסל, אבל מדובר במערך חיישנים כפול, האמור לספק למצלמה איכות צילום גבוהה. מפתח הצמצם עומד על F1.7 - דבר המאפשר לאור רב יותר להיכנס לעדשה בתנאי תאורה חשוכים וכך לספק תמונה מאורת יותר.

סדרות ב-360 מעלות

כמה אלפים מהרוכשים הראשונים יקבלו משקפי מציאות מדומה - Galaxy VR, או עדשות צילום לגלקסי במתנה עם הרכישה. לקוחות פלאפון שיקנו את המכשיר דרכה יקבלו 4 שנות אחריות נוספות לאחריות היצרן (שלא כוללת אביזרים נלווים או סוללה), ומנוי לשירות Musix למשך שנה.

באירוע ההשקה שנערך בתל אביב, הודיעה חברת הוט כי תשיק סדרות ותכנים שמתאימים לצפיה ב-360 מעלות. כרגע אפשר לצפות בסדרות רגילות בסביבה של 360 - כלומר לראות את התוכן רגיל בדו מימד, אבל על מסך וירטואלי בתוך האפליקציה.

אך בהוט הודיעו שכבר החלו לצלם פרויקטים ב-360 מעלות (כמו סדרת ערפדים בהשתתפות ציון ברוך), ואפשר יהיה לצפות בהם דרך קסדת ה-VR.

 

Musix