סמסונג חשפה היום (שלישי) את הסמארטפון המתקפל החדש שלה: Galaxy Z Fold 2. המכשיר החדש יכלול מסך חיצוני בגודל 6.2 אינץ' עם קצב רענון של 60 הרץ, ומסך ראשי שמתפרש לגודל של 7.6 אינץ'. קצב הריענון של המסך הראשי הוא 120 הרץ, והוא לא כולל מגרעת למצלמה – אלא חריץ.

אחרי המכשיר המתקפל הקודם, שהגיע עם ציר בולט ולא צלח מבחני עמידות בסיסיים, בסמסונג עשו חושבים. הפעם הם חוזרים עם ציר נסתר שמשתלב בגוף המכשיר; לדבריהם, הוא יצויד במנגנון הדיפה של חלקיקי אבק ולכלוך, ויהיה גמיש יותר מהמכשיר הקודם. ייתכן שהשיפורים במנגנון הקיפול מגיעים על חשבון המשקל: הפולד 2 ישקול 282 גרם, מאה גרם יותר מאשר קודמו.

כצפוי, המכשיר החדש של סמסונג יגיע עם קישוריות דור חמישי (5G) מלאה וסוללה גדולה משמעותית מהדגם הקודם, עם נפח של 4,500 מיליאמפר. מתחת למכסה המנוע תוכלו למצוא  12 ג'יגה בייט של זיכרון RAM שישודכו לאותו המעבד של הגלקסי נוט 20 אולטרה, ושטח אחסון של 256 ג'יגה בייט. אגב, בשווקים נבחרים כמו סין, הונג קונג וטאיוואן, תוכלו להשיג את המכשיר עם שטח אחסון של 512 ג'יגה בייט.

Galaxy Z Fold 2 (צילום: סמסונג)
Galaxy Z Fold 2 | צילום: סמסונג

לפי המפרט שפורסם, במכשיר יהיו לא פחות משלושה מערכי צילום שונים: חיצוני, קדמי ואחורי. המצלמה החיצונית והמצלמה הקדמית ישמשו שתיהן כמצלמות סלפי ברזולוציה של 10 מגה פיקסל. מערך הצילום האחורי יכלול שלוש עדשות באיכות של 12 מגה פיקסל, כולל עדשת טלפוטו (Telephoto) עם זום אופטי של פי שניים וזום דיגיטלי של פי 10.

אגב, בסמסונג מסבירים שהדגם החדש יוכל לצלם וידאו ללא ידיים באורך של עד 15 שניות, עם פוקוס נע; בנוסף, מבנה המכשיר יאפשר לצלם תמונות סלפי עם המצלמות האחוריות האיכותיות יותר, כשהמסך האחורי משמש בתור עינית. אם אתם חובבי צילום, תתאכזבו לשמוע שהמכשיר לא תומך בצילום 8K, אלא 4K בלבד.

ניתן להזמין את המכשיר כבר כעת בהזמנה מוקדמת בארצות הברית עבור 1999 דולר; לא ברור מתי המכשיר יגיע לישראל, ומה יהיה מחירו.