בעיכוב של חמישה חודשים - סמסונג משיקה מחדש את מכשירי הגלקסי המתקפלים (Galaxy Fold) והם יהיו זמינים לרכישה החל מחודש ספטמבר, אחרי שבסיבוב הראשון סבלו מתקלות ונשברו.

במשך שנים חברות הסלולר ובעיקר כתבי הטכנולוגיה הבטיחו שיצא סמארטפון עם מסך מתקפל - מצד אחד - שינוי משמעותי ראשון בעולם הסמארטפונים מאז שיצא האייפון. מצד שני, גאדג'ט יקר ומסורבל שצרכנים לא בהכרח צריכים או אפילו רוצים.

סמסונג הייתה מהראשונות שהציגה מכשיר כזה בחודש נובמבר האחרון, אז עוד היה אבטיפוס בלבד - אך עם הבטחה לצאת עם מכשיר שיהיה זמין לרכישה במהלך 2019. ואכן, בחודש פברואר האחרון החברה הציגה את הדגם הסופי של הגלקסי פולד יחד עם השקת S10, והדגימה אותו על הבמה אך עדיין לא נתנה לעיתונאים לנסות אותו.

סמסונג פולד נשבר
סמסונג פולד נשבר | צילום: הדר טנדלר

בחודש אפריל, סמסונג שלחה יחידות בודדות לסקירה למספר בלוגרים ומבקרי טכנלוגיה וחלקם דיווחו כי למרות ההבטחות של סמסונג כי מדובר במכשיר עמיד שאפשר לקפל ולפתוח אותו 200,000 פעם - הוא פשוט נשבר. אחת הסיבות לך הייתה קילוף של שכבת מגן, שנראתה כמו פלסטיק שרק מיועד לשמור עליו באריזה. כך או כך, סמסונג אספה את המכשירים התקולים ודחתה את ההשקה.

סמסונג פירסמה הודעה אמש (ד') שבה היא לא מתייחסת באופן ישיר לתקלות, אלא רק אומרת שהיא ביצעה בו שיפורים. שכבת המגן הוגדלה והיא מגיעה עד מעבר למסגרת - כך שמי שקונה את הסמארטפון ידע שהיא חלק מהמכשיר ואסור לקלף אותה, ההגנה חוזקה כדי למנוע חדירה של חלקי לכלוך שיגרמו לקילוף כזה, יש פקקים משני צידי הציר שמגנים עליו, המסך חוזק בשכבת מתכת והרווח בין הציר לגוף המכשיר צומצם, כך לפי סמסונג. 

עוד לא נמסר מתי בדיוק בספטמבר הגלקסי יהיה זמין, ומתי הוא יהיה זמין בישראל. אך המחיר שלו יהיה 2,000 דולר לפחות, מה שכנראה יגיע למחיר של 10,000 שקל כאשר המכשיר יגיע לישראל. במקביל לפולד של גלקסי, גם חברת וואווי אמורה להוציא בספטמבר את הסמארטפון המתקפל שלה - Huawei Mate X - שגם הוצג באופן מאוד מצומצם לעיתונאים.