הנזק הכי שכיח בסמארטפונים מתרחש במסך - כמעט אין אדם שלא סבל משריטות, סדקים או שברים במסך הטלפון. רובנו מגינים על הסמארטפון במדבקות הגנה עשויות זכוכית או כיסויים שונים, במטרה למנוע את הנזק הזה. בחברת מוטורולה החליטו ליצור סמארטפון שהמסך שלו יישאר שלם גם אחרי נפילות רבות. התוצאה, מוטו אקס Force מבית לנובו-מוטורולה, נוחתת היום בישראל.

סמארטפון Moto X Force (צילום: צחי הופמן, NEXTER)
יש לו עמוד שדרה. הגב של מוטו X Force | צילום: צחי הופמן, NEXTER

ה-X Force מגיע עם מסך הבנוי מחמש שכבות. לטענת החברה, הוא לא אמור להישבר אי פעם. לנובו-מוטורולה מאמינה מאוד במסך שלה, ולכן היא מספקת בכל המדינות בהן המכשיר נמכר 4 שנות אחריות למסך (שנתיים אחריות לשאר המכשיר). גם בארץ האחריות הזו תקפה. בבדיקה קצרה שעשינו ב-NEXTER, ה-Force שרד כמה נפילות, כולל הטחות לקיר. ה-Force גם כולל מיגון מפני מים, כאשר הכוונה היא לנתזי מים או רטיבות קלה, אך לא טבילה בבריכה.

הסוללה של הסמארטפון מגיעה בקיבולת גדולה של 3,760 מיליאמפר/שעה וכוללת גם טכנולוגיית טעינה מהירה. כדאי לקחת בחשבון שהמסך מגיע בגודל 5.4 אינץ' וברזולוציית QHD, מה שאומר שמראש מדובר בסמארטפון זללן אנרגיה, שסוללה בגודל כזה לא מיועדת לתת לו חיים ארוכים במיוחד אלא רק את יום העבודה אליו התרגלנו.

המצלמה כוללת חיישן 21 מגה-פיקסל עם פלאש כפול, והמצלמה הקדמית עבור צילומי סלפי כולל חיישן 5 מגה-פיקסל ופלאש. המעבד של ה-Force הוא מסוג Snapdragon 810 של קוואלקום עם 8 ליבות, זיכרון עבודה בנפח 3 גיגה-בייט ושטח אחסון של 32 גיגה-בייט, כולל אפשרות הרחבה באמצעות כרטיס.

 

הקאץ' ב-Force הוא המחיר הגבוה שלו - 4,500 שקל (עם כרטיס הרחבה בנפח 128 גיגה-בייט) דרך היבואן יורוקום. מדובר במחיר גבוה במיוחד, אשר מפנה אותו מראש לקהל מצומצם מאוד של אנשים. ביורוקום מספרים שהסמארטפון יושק בימים הקרובים רק בחנויות הסלולר בשוק הפתוח, ולא אצל מפעילות הסלולר, כאשר הסיבה לכך היא המספר המצומצם של המכשירים שהגיע לארץ.

בשבוע הבא תשיק מוטורולה גם את דגם המוטו X Style, בו כבר יצא לנו להתנסות בעבר. רשמנו כוללים פאבלט (הכלאה של סמארטפון וטאבלט) עם מסך בגודל 5.7 אינץ' ובאיכות QHD עם צבעים עשירים מאוד וחדות גבוהה. הפאבלט מוגן מפני רטיבות, נזקי מים אקראיים, אבל לא טבילה בבריכה. הוא כולל מעבד משושה ליבות מסוג Snapdragon 808 של קוואלקום עם 3 גיגה-בייט זיכרון עבודה, נפח אחסון פנימי של 16 עד 64 גיגה-בייט, כולל אפשרות הרחבה באמצעות כרטיס. המכשיר מגיב בצורה מוצלחת מאוד ולא מגמגם אף לרגע. המצלמה שלו איכותית, עם חיישן 21 מגה-פיקסל ומספקת תמונות חדות מאוד באור יום, עם צבעים עשירים, וגם צילום מוצלח בלילה, רק עם זמן תגובה איטי יותר.

נקודת התורפה של המכשיר היא הסוללה שלו, שאמנם מגיעה בקיבולת 3,000 מיליאמפר/שעה ותומכת בטעינה מהירה, אבל אוזלת כבר בשעות הלילה המוקדמות. המחיר הצפוי: 3,200 שקל, והוא יימכר בבסט מובייל.