האם גלקסי S22 יהפוך את היוצרות בשוק? סמסונג בוחנת מספר שדרוגים לדור הבא של מעבדי Exynos מתוצרתה, שצפויים לכלול ליבה גרפית מתוצרת AMD, המתחרה הגדולה של אינטל ושל אנבידיה. בשבוע האחרון דלפו לרשת מבחני ביצועים (בנצ'מארקים) ראשונים של אותו מעבד משולב ומסתורי – והם נראים מבטיחים במיוחד.

כבר בתחילת השנה נחשף שיתוף הפעולה בין סמסונג לבין AMD, שתספק לענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית את אותה הארכיטקטורה שהזניקה אותה לגבהים חדשים בתחום המחשבים האישיים. לפי המדליף Ice Universe, הליבה הגרפית זקפה לזכותה תוצאות מרשימות במיוחד: 8,134 נקודות במבחן Wild Life, בקצב ריענון של 50.3 פריימים לשנייה.

לשם השוואה, אייפון 12 פרו מקס, שכולל את מעבד A14 עטור השבחים בתכנונה של אפל, השיג 6,618 נקודות בלבד באותה הבחינה – ובקצב ריענון של 39 פריימים לשנייה. באתרי הטכנולוגיה מעריכים שהמכשיר הסופי של סמסונג עשוי לרשום תוצאות חזקות יותר, מאחר שליבת המעבד עצמו צפויה להשתדרג גם היא - והתוכנה צפויה לעבור אופטימיזציה. 

אם אתם מעריצים מושבעים של סמסונג, צפויה לכם המתנה ארוכה עד שתוכלו להניח את ידיכם על גלקסי S22. על פי כל הדיווחים, סדרת הדגל הבאה תושק בסוף ינואר 2022, כארבעה חודשים אחרי שאפל תחשוף את מכשירי הדגל החדשים שלה - והיא עשויה להפתיע לטובה. בהתאם, חרושת השמועות כבר משתוללת.

האתר LetsGoDigital פרסם לאחרונה תמונות הדמיה של המכשירים החדשים, והן מבטיחות הרים וגבעות: לראשונה תחשוף סמסונג סמארטפון עם מצלמה מוטמעת מתחת למסך, בהמשך לפטנט שרשמה בנושא. המסך עצמו יציג מסגרת דקה יותר ופינות מעוגלות, עם מסכים קטנים יותר בגדלים 6.06 אינץ', 6.5 אינץ' ו-6.81 אינץ', לעומת 6.2 אינץ', 6.7 אינץ' ו-6.81 אינץ' בדור הנוכחי. בנוסף, דגם האולטרה צפוי לכלול מסך עם טכנולוגיית LTPO – שתאפשר קצב רענון דינממי במיוחד, מ-120 הרץ ועד הרץ בודד.

שמועה נוספת עוסקת בשיתוף פעולה אפשרי של סמסונג עם Olympus. לפי אותו דיווח, ייתכן שהדגם S22 אולטרה יגיע עם חיישן ברזולוציה של 200 מגה פיקסל, כשהדגמים הזולים יסתפקו בחיישנים "צנועים יותר" ברזולוציה של 50 מגה פיקסל – כמו ISOCELL JN1 שהציגה החברה בתחילת יוני. כך או כך, מים רבים עוד יזרמו בנהר עד ההשקה – ואנחנו כאן כדי לעקוב אחרי כל השמועות.