סמסונג הציגה אתמול את הנוט 8 - סמארטפון יקר במיוחד (קרוב ל-1,000 דולר ככל הנראה) ועם ממשק חזק במיוחד. אחרי התנסות עם יחידות ההדגמה שהוצגו באירוע בניו יורק, זה מה שאפשר להגיד עליו:

בנגיעת אצבע

קשה להאמין, אבל סמסונג השאירה את קורא טביעות האצבע באותו המקום בו הוא היה ב-S8, הידוע גם בשם "המקום הכי גרוע בטלפון לשים בו חיישן טביעות אצבע". כמו באחיו הקטן, השמאליים לא יוכלו להשתמש בקורא בנוחות, והפעם גם הימנים יסבלו יותר בגלל שהמכשיר גדול יחסית. וכולם, אבל כולם, ילכלכו את החיישנים של המצלמה, שנמצאים ממש צמוד.

עת לעבור לעט

לא לחינם שמה סמסונג דגש על ה-S-Pen - העט של Note 8, במאמצים לשווק את המכשיר. הוא נוח לשימוש, פונקציונלי ונתמך על ידי התוכנה של סמסונג בצורה טובה מספיק כדי להפוך אותו לשימושי באמת. והעניין אינו רק גימיקים כמו אנימציה של ציורים - היכולת להשתמש בעט כדי לכתוב מזכרים כשהמסך כבוי עובדת נהדר. האתגר הגדול של סמסונג הוא שכמו במקרה של מציאות מדומה, חייבים להתנסות בעט של ה-Note 8 כדי להבין שהוא הרבה מעבר לגימיק.

הפאבלט מת

נראה שאפשר כבר להכריז על מותו של הפאבלט כקטגוריה נפרדת. ההבדל המזערי בגודל המסך בין נוט 8 לבין הגרסה הגדולה של S8 הוא תוצאה של היכולת לייצר מכשירים עם מסכי ענק, נטולי שוליים, אותם ניתן בקלות להחזיק ביד אחת. בעבר, פאבלט היה שם לפשרה - ביצועים וגודל מסך בתמורה לנוחות. כיום, סתם מדובר בטלפון גדול.

שתי עדשות

קשה לדבר על המצלמה של נוט 8 בלי לראות את ביצועיה מחוץ לשטח התצוגה באירוע ההשקה. שם, בחדר עצום עם תאורה חזקה, היא פעלה היטב, והייצוב האופטי של שתי העדשות שלה היה מורגש. אפל, שבשנתיים האחרונות כבר לא מייצרת מצלמות סלולר שהינן בבירור הטובות ביותר בשוק, בטח תגיב בעוד כמה שבועות עם חידושים משלה, אבל מה שהחל לפני שנתיים כגימיק - שילוב של שתי עדשות בטלפון אחד - כבר בבירור הופך לסטנדרט של התעשייה.

למי העוזר עוזר?

המבקרים, לכל הפחות, לא קיבלו בעין יפה את הכפתור שסמסונג ייעדה לעוזר הוירטואלי ביקסבי ב-S8. אך כמו במקרה של חיישן טביעות האצבע, גם הפעם סמסונג שמעה את הביקורת אך על פניו לפחות התעלמה ממנה. גם לנוט 8 יש כפתור ביקסבי ייעודי, והעוזר אפילו מחובר יותר למערכת ההפעלה של המכשיר מאי פעם. האם הוא גם שימושי מספיק כדי להצדיק את זה? בינתיים לא נראה שכן, בייחוד עבור הקהל שדובר אנגלית במבטא אותו ביקסבי לא בדיוק מבין היטב.

זוכרים את הבום

סמסונג ממשיכה להתייחס בהשקות שלה לפיאסקו של Note 7 (שהתפוצץ, היחידות נאספו, ייצורו הופסק, והוא שופץ ונמכר מחדש). היא עשתה זאת כשהשיקה את ה-S8, וגם עכשיו. אך אם נוט 8 ייכשל, זה לא יהיה בגלל הכשלים של קודמו, אלא בגלל שהחידושים שיש בו על פני האח הקטן S8 לא משמעותיים מספיק כדי להצדיק את הפרשי המחירים, שצפויים להיות גבוהים למדי. בהיעדר כשל טכנולוגי, ניתן יהיה לומר שסמסונג התגברה על הבעיות של אשתקד גם אם הטלפון החדש לא יהיה להיט מטורף.

הכותב אורח סמסונג בניו יורק