אין תמונה

במסיבת עיתונאים משותפת אתמול (ג') בהונג קונג הציגו חברות סמסונג ו-גוגל את המענה שלהן לאייפון 4S של אפל - הגלקסי נקסוס ועליו גרסה מספר 4.0 של מערכת ההפעלה אנדרואיד העונה גם לשם Ice Cream Sandwich.

הפיתוח של מערכת ההפעלה והטלפון התבצע בשיתוף פעולה מלא בין החברות כאשר המהנדסים עבדו זה לצד זה באותו הבניין. אחד החידושים העיקריים במכשיר החדש הוא שאין כפתורים פיזיים בכלל ואלו הקיימים הם חלק ממשק המשתמש של מערכת ההפעלה.

Samsung Google Galaxy Nexus

המכשיר החדש מגיע עם מסך בגודל 4.65 אינץ' מסוג super AMOLED ברזולוצייה של 1280×720, מעבד כפול ליבה במהירות 1.2 גיגה הרץ, 1 גיגה של זכרון RAM ונפח אחסון פנימי בגודל 16 או 32 גיגה עם אפשרות הרחבה ל32 גיגה נוספים באמצעות כרטיס זיכרון חיצוני מסוג microSD. הוא תומך ברשתות דור 3 וכן ברשת דור 4 מסוג LTE (לא קיימת בארץ) וכמובן בטכנולוגיית NFC.

המצלמה הקדמית של המכשיר היא בגודל 1.3 מגה פיקסל והאחורית בגודל 5 מגה פיקסל ברזולוציה של 2592x1936 עם אפשרות לצילום HD  מלא ברזולוציה של 1080p.

חידושים נוספים כוללים שטח התראות נחבא בתחתית המכשיר שמתעורר לחיים בכל פעם שיש התראה חדשה על הודעת דואר אלקטרוני, SMS או שיחה שלא נענתה ובנוסף גב המכשיר מצופה בחומר מונע החלקה בשם 'Hyper Skin'.

אנדרואיד 4.0 (Ice Cream Sandwich)

במקביל חשפה גוגל את הגרסה החדשה של האנדרואיד 4.0 תחת השם Ice Cream Sandwich שתהווה פלטפורמה אחידה לטאבלטים (במקום הHoneycomb) ולסמארטפונים (במקום הGingerbread). בשונה מהגרסאות הקודמות לא מדובר על עדכון למערכת ההפעלה אלא על שינוי מהותי בממשק המשתמש, ביכולות המערכת וגם פונט חדש בשם 'Roboto' לתפריטים.

"אנו רוצים להגיע אל מעבר לטלפון חכם", אומר אנדי רובין הבוס הגדול של מערכת האנדרואיד בגוגל. "לקחנו את כל החדשנות הזמינה בגוגל והכנסנו אותה למערכת הזו".

חלק מסט התכונות החדשות במערכת כוללות שיפורים בדפדפן עם גלישה במצב 'אנונימי', פונטים גדולים יותר, טעינת אתרים אוטומטית בפורמט מותאם לסלולר, חדשה של האנדרואיד תחת השם סנכרון סימניות עם דפדפן הכרום במחשב ושמירת דפים לקריאה מאוחר יותר. שיפורים הוצגו גם ביכולות הדואר האלקטרוני ג'ימייל. הוא יודע להשלים בצורה אוטומטית את הטקסט בגוף ההודעה, לספק מענה מהיר בעת שהמשתמש עסוק וארגון פריטי הדואר לתיקיות נהיה קל ומהיר יותר.

עוד אפשרויות כוללת סידור של הסמלים במסך הבית בתיקיות והצבה שלהן בתפריט הגישה המהירה בתחתית המסך ושינוי גודל של הווידג'טים בצורה ישירה. חידושים ניתן למצוא גם בוילון ההתראות והוא כולל גם כפתורי הפעלה של נגן המוזיקה, אפשר להוריד ממנו התראות באמצעות החלקה ימינה או שמאלה שלהן וניתן לגשת אליו גם כאשר המכשיר נעול. עוד אפשרות תיאורטית (שלא עבדה במצגת) היא נעילת המכשיר על ידי מנגנון זיהוי פנים. קיים גם מנגנון מובנה לבקרה על שימוש ברוחב הפס לאינטרנט המאפשר לדעת איזה יישומים במכשיר צורכים אותו וכמה כל אחד מהם צורך.

גם ממשק המצלמה שופר ויש לו תכונות חדשות כמו צילום פנורמי וזיהוי פנים. צילום הווידאו גם הוא שופר והוסיפו לו אפשרות לפוקוס אוטומטי מתמשך, זום דינאמי בזמן הצילום ושמירת צילום מסך. בממשק 'אנשי הקשר' נוספה אפשרות לתמונות ברזולוציה גבוהה, סנכרון עם רשתות חברתיות ותמונה כמעט במסך מלא בעת התקשרות.

אחת התכונות החדשות היא ה Beam (קרן אור) המתבססת על יכולות ה-NFC (תקשורת שדה קרוב) של המכשיר ומאפשרת שיתוף של נתונים כמו אנשי קשר, מפות, יישומים וקטעי וידאו באמצעות מגע פיזי בין שני מכשירים. המערכת החדשה כוללת שיפורים גם במנגנונים הרצים ברקע כמו היכולת לספק ממשק מגע מרובה, זיהוי טוב יותר של פקודות קוליות ומקלדת מהירה ומדוייקת יותר. 

ההמתנה היתה שווה ומצפה לאפל מלחמה לא פשוטה בשוק הסמארטפונים על אף שבירת שיאי המכירות של האייפון 4S  בימיו הראשונים. אם בוחנים את הנתונים הטכניים של הגלקסי נקסוס מדובר על מכשיר מהיר יותר מהאייפון ועם יכולת עיבוד גבוהה יותר.

יחד עם זאת, את המשתמשים זה לא תמיד מעניין, במיוחד כאשר מדובר על מוצר עם מדבקה של תפוח. לגבי המחיר של הנקסוס, מפרסם אתר Engadget כי המחיר של הדגם עם ה-16 גיגה נפח אחסון פנימי יעמוד על 299 דולר והוא צפוי להגיע לחנויות באמצע נובמבר.

 

אין תמונה

>> אייפון 4, אייפון 4S, סמסונג גלקסי S2 או HTC סנסציה: איזה סמארטפון הכי טוב? בדקנו