אם עדיין לא השתכנעתם שהסינים הם עם נחוש ששואף להשתלט על העולם, רק תסתכלו על הפעילות של חברות סלולר כמו לנובו - שרכשה את מוטורולה מידיה של גוגל, ועל וואווי (Huawei) - ששמה לה למטרה לכבוש את שווקי המערב עם הטלפון החדש, ה-P7 Ascend. בהשקה חגיגית בפריז, חשפה החברה את מכשיר הדגל החדש, שצפוי לעשות עלייה כבר בסוף החודש. שיחקנו עם המכשיר בהשקה, והנה כמה מסקנות ראשוניות.

וואווי P7 (צילום: ניב ליליאן, NEXTER)
האם המערב יאהב? | צילום: ניב ליליאן, NEXTER

מהודר ואלגנטי

לא בכדי העיצוב של ה-P7 מזכיר מאוד את זה האייפון 4: שוב נעשה שימוש בזכוכית שחורה בגב הטלפון, אך הפעם יש חידוש בדמות תבנית נקודות עדינה שיוצרת החזרי אור ראדיאליים ומעניקה למכשיר מראה שיקי ומגניב. מלבד זאת, העיצוב מאוד דומה לקודמו: ה-P7 דק להחריד, עם עינית מצלמה עגולה בפינה השמאלית העליונה ומתחתיה מבזק ה-LED, ובתחתית - הרמקול הבודד.

חזית המכשיר כוללת את מסך ה-LCD IPS בגודל חמישה אינץ' וברזולוציית HD מלאה, כלומר, 1080 על 1920 פיקסל. מעל המסך נמצא אפרכסת דקה ומצלמה קדמית רחבה ברזולוציה של 8 מגה פיקסל, שעוד נרחיב עליה בהמשך.

תחתית המכשיר מעוגלת וקבוע בה שקע המיקרו USB לטעינה ומידע,  אך הפעם נעדר מכאן אחסון הדוקרן כמו בדגם הקודם וטוב שכך. שקע האוזניות, כפתורי הווליום וההפעלה, נמצאים כולם במסגרת הדופן המתכתית, למעלה ובצד, בהתאמה.

וואווי P7 (צילום: ניב ליליאן, NEXTER)
שיקי ומגניב | צילום: ניב ליליאן, NEXTER
 

עוד לצד הכפתורים בדופן הימנית, נמצא שני מגשים. האחד מגש למיקרו SD, והשני מגש ל-SIM. השיטה הזו מאפשרת לוואווי לשמור את ה-P7 דקיק במיוחד, 6.5 מילימטר בלבד. עוד גימיק חביב הוא האפשרות להחליף את המיקרו SD בננו-SIM, ובכך להפוך את ה-P7 למכשיר עם שני כרטיסי SIM -  פתרון מצוין עבור המרבים בנסיעות לחו"ל.

בשורה התחתונה, מדובר בטלפון מהודר ואלגנטי שמתחרה במראהו בטלפוני דגל אחרים בכבוד רב. היינו גם שבעי רצון מאיכות האריזה והאביזרים הנלווים, שבולטים לטובה גם מול מתחרים גדולים יותר.

דומה לאייפון, פועל על אנדרואיד

גם הממשק של וואווי נאה למדי. הכפתורים אלגנטיים, כמו גם והוידג'טים והצלמיות (האייקונים). הפריסה של האפליקציות היא כמו באייפון, הכל על שולחן העבודה, זאת למרות שה-P7 פועל על אנדרואיד 4.4.2.

ל-P7 יש מעבד של חברת HiSilicon שנקרא Kirin T10 – עוד מעבד המבוסס על   Cortex A9 של ARM, עם ארבע ליבות ובמהירות 1.8 גיגה הרץ. הוא לא מגיע למהירויות של מעבדי סנאפדרגון מהדורות האחרונים, ובמבחני הביצועים שלנו, ה-P7 קצת התחמם והוציא תוצאה מעט נמוכה לטעמנו (כ-6000 נקודות במבחן IceStorm הרגיל). כנראה שעל דקיקות משלמים בפליטת חום מורגשת, שגם משפיעה על הביצועים. בצד האחסון, יש לנו כאן שני גיגהבייט זיכרון ו-16 גיגהבייט של אחסון פנימי. כמובן, יש אפשרות להרחיב את נפח האחסון עם כרטיסי SD חיצוניים.


רואים טוב, שומעים סביר

בכל מה שנוגע לצפייה בסרטונים, די נהנינו מהמכשיר. התמונה יותר מסבירה אם כי הצבעים טיפה חיוורים, והרמקול עושה עבודה סבירה. הוא חזק, אבל לפעמים מעוות את הצליל ברעשים חזקים כמו פיצוצים.

ל-P7 יש שתי מצלמות. אחד קדמית רחבת זווית ברזולוציה של שמונה מגהפיקסל, ואחת אחורית ברזולוציה של 13 מגהפיקסל. וואוווי מדברים על יכולת לצלם סלפי פנורמי, אותו הם מכנים "גרופי". האמת? קצת הסתבכנו איתו. אבל המצלמה האחורית מפיקה תמונות נאות עם צבעוניות טובה. היא קצת מתקשה עם אור אחורי, אבל כנראה תהיה טובה כמצלמה מזדמנת, כמובן, נעמיד אותה לבדיקה יותר מעמיקה בביקורת המלאה והרשמית שלנו.

וואווי P7 (צילום: ניב ליליאן, NEXTER)
סוחב יום שלם בכיף | צילום: ניב ליליאן, NEXTER

סוללה זה שמחה

לוואווי יש הישג נאה עם הטמעה של סוללת 2,500 מיליאמפר בגוף הדק, כאשר המשמעות היא שחיי סוללה ארוכים. אז מלבד התראות חכמות על אפליקציות שאוכלות לכם את הסוללה, ומצב חיסכון דרסטי באנרגיה בדומה לזה שקיים ב-S5, הסוללה תוכל להחזיק לכם קצת יותר מיום שלם, ובמצבי החיסכון כנראה שאפילו יותר – בהחלט נבחן זאת בביקורת המלאה.

סיכום ומסקנות

ה-Ascend P7 הוא צעד יפה קדימה עבור וואווי. אמנם, יש עוד כמה נושאים ללטש כמו הביצועים וההתחממות שעוד קצת מבדילים אותו מהיצירות המהוקצעות של LG, סמסונג ואפל, אבל יש בו גם מן החדשנות, ולפחות באירופה הוא מוצע כבר במחיר תחרותי של 450 יורו (כ-2,125 שקלים). בתמחור נכון, הוא יוכל להתחבב על הישראלים בזכות האלגנטיות ועושר התכונות שלו ולהפוך ללהיט.

לכל הסקירות