אחד המחזות המוכרים ביותר בלא מעט ערים בעולם הם אמני רחוב החמושים בגיטרה או כלי נגינה אחר, מנגנים להנאת העוברים והשבים ולפניהם מונח כובע – או מארז הגיטרה – לאיסוף מטבעות ושטרות. אבל כמו כמעט כל התחומים האחרים בחיינו, גם התחום הזה עומד בפני שינוי יסודי – ומי שמובילה אותו היא עיריית לונדון.

מכבדים אשראי

במסגרת יוזמה חדשה צוידו נגני רחוב בבירת בריטניה בקוראים מגנטיים של חברת iZettle, שנרכשה לפני מספר ימים על ידי PayPal. הקוראים המיוחדים מאפשרים תשלומים ללא מגע באמצעות סמארטפונים או שעונים חכמים תומכים, או גיהוץ כרטיסי אשראי. סכום התשלום אחיד ונקבע מראש על ידי האמן. לאחר ההופעה, כל שהצופה צריך לעשות הוא פשוט לקרב את כרטיס האשראי או הסמארטפון שלו לקורא המגנטי – והתשלום מתבצע מייד.

את היוזמה החדשה הובילו במשותף ראש עיריית לונדון, סאדיק קאן, ואיגוד אמני הרחוב של לונדון, יחד עם הסטארטאפ השבדי. על פי עיריית לונדון, שיטת התשלום החדשה תגיע בהדרגה לאמני רחוב בכל 32 האיזורים של העיר.

בתגובה להשקת היוזמה אמר קאן: "מאדל ועד סטורמזי, ומ-The XX ועד דואה ליפה – לונדון היא בית גידול למוסיקה, ולכן זה חשוב מאוד שנמשיך לתמוך בכוכבים של מחר". כחלק מחגיגות ההשקה של אמצעי התשלום החדש, יופיע הזמר מייקל דייויד רוזנברג, הלוא הוא Passenger – שהופיע בעברו ברחובות לונדון.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime

עוד ב-Geektime:
16 שאלות הזויות ששואלים בראיונות עבודה
לא תאמינו כמה קילומטרים נסעו בטסלה אחת בלי הטענה

מהפכת התשלומים הדיגיטלית גורמת לנו להסתובב פחות ופחות עם כסף מזומן, ולעבור לבצע תשלומים בעזרת אפליקציות תשלומים שונות וארנקים דיגיטליים. בין הנפגעים הראשונים מכך הם אמני הרחוב והקבצנים, שנאלצים לחשוב על שיטות יצירתיות ומתקדמות יותר לאיסוף כסף. סין למשל ידועה כאחת המדינות המתקדמות בעולם בכל הקשור לתשלומים בעזרת הסמארטפון, ולא נדיר לראות קבצנים שמציגים קוד QR לסריקה ולתשלום דיגיטלי היישר מהסמארטפון.