הסמראטפון של Eink (מתוך Laptop mag)
לא רואה מטען (כמעט)

בתחרות הטלפונים המשונים ביותר שהוצגו בתערוכת הסלולר בברצלונה, הטלפון הבא בוודאי היה זוכה במקום של כבוד - חברת Eink, המייצרת מסכים מיוחדים בשם "דיו אלקטרוני", למכשירים כמו קינדל ונוק, הציגה בתערוכה את הסמארטפון הראשון עם המסך שלה. כן, סמארטפון עם מסך דיו אלקטרוני.    

נקסטר גם בפייסבוק  

הטלפון מריץ גירסה ישנה מאוד של אנדרואיד (2.3), והמסך שלו הוא שחור לבן. אבל יש לטלפון הקטן הזה כמה יתרונות בולטים במיוחד - קודם כל, בעזרת הטכנולוגיה של הדיו האלקטרוני ניתן לראות את המסך בצורה בהירה ונוחה גם תחת אור השמש, בעיה שהרבה ממשתמשי הסמארטפון סובלים ממנה מאוד. בנוסף, מדובר בטלפון דק מאוד וקל בצורה יוצאת דופן, קל הרבה יותר מרוב הסמארטפונים שנמצאים בשוק. וכמובן שמדובר בטלפון שאם ייכנס לייצור יוכל להיות זול מאוד.

אבל הנה היתרון שיכול להלהיב הרבה מאוד משתמשים שאולי יסכימו לוותר על צבעוניות המסך בשבילו - הסמראטפון של Eink יכול להחזיק שבועות בלי להיטען. המסך של החברה כל כך חסכוני באנרגיה שאין צורך להטעין אותו במשך שבועות. זהו טלפון החירום האולטימטיבי - גם יכול להתחבר לרשת סלולרית, לווי פיי וגם להישאר דלוק בלי טעינה במשך שבוע לפחות. אין שום סמארטפון בשוק שיכול להציע לכם את היכולת הזו.

כדי לשכנע את יצרניות הסלולר להשתמש במסכיה האלקטרוניים, פיתחה Eink אבטיפוס של טלפון המציג את היכולות המרשימות שלו. צפו בהדגמה:

אפשרות נוספת שמציעה Eink ליצרניות הסלולר היא ללכת בעקבות הטלפון הרוסי YOTA - זהו טלפו שהוצג בתערוכת CES בשנה שעברה וכולל שני מסכים. האחד, מסך רגיל צבעוני עם יכולות מגע. השני, מסך Eink שיכול להציג הודעות חשובות ונוטיפיקציות. כך שהמשתמש יכול לחסוך בסוללה של המכשיר ולקבל את כל הנוטיפיקציות שלו על המסך שמבזבז פחות אנרגיה. כשהוא צריך באמת להשתמש במכשיר, הוא כבר יפתח את את המסך הרגיל. גם זה יכול להיות משהו שנראה בעתיד הקרוב, אם יותר יצרניות ישכילו להשתמש ביכולות המדהימות של מסכי הדיו האלקטרוני.

 >> נוקיה מציגה: טלפון סלולרי ב-74 שקלים

>> האחות "דיגמנה" לצד גופות והסתבכה