לפני עשרה ימים דיווחנו על תופעה מוזרה בדגמי אייפון 12: מכשירים רבים כוללים רווח מורגש בין המסך למסגרת המכשיר שמאפשר להכניס ביניהם חתיכת נייר, בשעה שמכשירים רבים לא. השיח ברשת סביב התעלומה היה ער עוד לפני פרסום הכתבה, והוא נמשך ביתר שאת גם כעת: ביממה האחרונה זרמו למערכת NEXTER דיווחים מלקוחות שהעבירו את המכשירים למעבדת התיקון המורשית של DCS, אך לא זכו לתשובה חד משמעית. 

החשש העיקרי של הגולשים הוא שהרווחים יכולים לפגוע בעמידות האייפון לאבק ולמים, וליצור נזקים של אלפי שקלים. בהמשך לכך, גולשת ששמה שמור במערכת מטעמי אנונימיות ציינה בפנינו בשיחת טלפון שהיא מסרה את המכשיר לתיקון אחרי שמצאה רווחים במסגרת. חברת DCS החזירה לה את המכשיר בתום הבדיקה, וטענה כי הוא תקין לחלוטין. אז האם באמת אין בעיה? האם הרווחים הם חלק אינהרנטי מהמכשיר ולא פגם בייצור? כזכור, גולשים באתרים בחו"ל דיווחו שקיבלו מכשיר חדש אחרי שפנו לאפל. 

פנינו לאפל ישראל כדי לנסות לקבל התייחסות רשמית מטעם החברה, אך נציגי קופרטינו בארץ הפנו אותנו למעבדת DCS. נציגי המעבדה המורשית טענו בתורם כי הם הפנו "שאילתא לאפל העולמית", שהחלה לבדוק את ההנושא עם מהנדסיה. נכון למועד פרסום הכתבה, הרווח בין המסך למסגרת המכשיר לא מוגדר כתקלה, כך שאין טעם לפנות למעבדת DCS או לנותני שירות אחרים מטעם אפל. בנוסף, במעבדה הבטיחו לפרסם כל מידע שיתקבל בנושא, כפי שעשו בעבר עם קריאות השירות הנוגעות לאיירפודס פרו. 

ישנם קולות ברשת שסבורים שכלל לא מדובר בבעיה, אלא בפיתרון הנדסי לגיטימי. כך, באתר הטכנולוגיה Piunikaweb נטען שאפל עברה השנה למסך עם תצוגה שטוחה, בניגוד לאייפונים קודמים בהם הזכוכית הייתה מקומרת בקצוות ולכן גם "נעטפה" על ידי המסגרת. בנוסף, הרווח בין הזכוכית למסגרת "נוצר באופן מכוון" כדי לאפשר לזכוכית להתרחב ולהתכווץ עם שינויי טמפרטורה.

האם זה הפיתרון לתעלומה? לא ברור, מאחר שהרווחים לא ממוקמים באופן זהה בכל המשירים. ישנם מכשירים שבהם הרווח נמצא בחלקו התחתון של המסך, וישנם מכשירים שבהם ניתן למצוא אותו דווקא בצדדים.