יצרנית הסמארטפונים הסינית OnePlus חשפה הבוקר את 2, הדור השני של הסמארטפון שלה, המיועד להוות תחליף למכשירי דגל יקרים של מותגים גדולים במחיר נמוך יותר. ההפתעה הגדולה היא המחיר: למרות שדרוג משמעותי והתקרבות של ממש לרמת מכשירי הדגל של היצרניות הגדולות, עלה מחירו של המכשיר רק במעט - מ-300 דולר לגרסה הבסיסית של One ל-330 דולר לגרסת הבסיס של 2.

OnePlus 2
OnePlus 2

המכשיר החדש מגיע עם מפרט מרשים מאוד, שכולל כמעט כל מה שמכשירי הדגל האחרונים של חברות כמו סמסונג, LG וסוני מציעים: מעבד מתומן-ליבות מדגם Snapdragon 810 של קואלקום, זיכרון עבודה בנפח 3 או 4 גיגה-בייט, נפח אחסון של 16 או 64 גיגה-בייט (בהתאמה לנפח הזיכרון), מסך בגודל 5.5 אינצ' וברזולוציית Full HD 1080p, מצלמה אחורית עם חיישן 13 מגה-פיקסל, מיקוד לייזר (כמו במכשירי הדגל האחרונים של LG), מבזק LED כפול וייצוב תמונה אופטי, מצלמה קדמית עם חיישן 5 מגה-פיקסל, חיבור USB Type-C (תקן 3.1) וסוללה בקיבולת 3,300 מיליאמפר/שעה. הכל ארוז בגוף חדש עשוי מתכת עם כפתור בית המשמש גם כקורא טביעות אצבעות, שלטענת החברה עובד מהר יותר מזה של אייפון, ומתג פיזי להשתקת הצלצול והחלפה בין מצבי צלצול, רטט ושקט.

המחיר, כאמור, הוא 330 דולר בלבד לגרסה בעלת זיכרון 3 גיגה-בייט ואחסון 16 גיגה-בייט ו-389 דולר לגרסה בעלת זיכרון 4 גיגה-בייט ואחסון 64 גיגה-בייט. זאת בניגוד לדיווחים מוקדמים שהעריכו כי מחיר המכשיר יעלה יותר - אל כ-400 דולר לגרסת הבסיס.

המכשיר ישווק החל מ-11 באוגוסט (עוד כשבועיים), כאשר המכירה תתבצע ברובה בשיטת ההזמנות הישירות מאתר החברה, אך גם דרך חנויות שתקים בערים מרכזיות בעולם ובאמצעות משווקים מורשים, כמו C-Data ו-Chinabuy בישראל. כפי שגילינו אתמול, המכשיר צפוי להימכר בישראל החל מספטמבר.