לאחרונה התקלקל הסמארטפון של אחת ממכרותיי, מתוצרת וואווי. היא הלכה איתו למעבדה אחת, שאמרה שאינה מטפלת במכשירים של וואווי. היא הלכה למעבדה אחרת, שלקחה את המכשיר והבטיחה תיקון מהיר אך החזיקה אותו במשך ימים רבים בהמתנה לחלקי חילוף מחו"ל. מקרים כאלה רוצה וואווי למנוע, ולכן היא הכריזה אתמול (א') על השקעה ביותר אפשרויות לתיקון סמארטפונים שלה ברחבי הארץ.

מעבדת סלולר ניידת של וואווי ו-WeMobile
מעבדה ניידת של WeMobile ו-Huawei | צילום: גיל חיון

אלפא טלקום, יבואנית ונציגת וואווי בישראל, התחילה להציע שירותי תיקונים ב-20 מעבדות פרטיות ברחבי הארץ, במקום שירות התיקונים של סלדון, דרכה הציעה שירות בעבר. אך עיקר ההודעה מתרכז בשירות מסוג חדש שהחברה היא בין הראשונות להיכנס אליו: מעבדת שירות ניידת שתספק תיקונים בכל מקום לפי הזמנה.

מעבדות השירות הניידות, המופעלות על ידי חברת WeMobile ממודיעין, יגיעו לבית או למקום העבודה של לקוחות ויבצעו תיקונים בסיסיים יחסית שניתן לבצע במעבדה קטנה, כמו החלפת מסך או שקע טעינה. הזמנת המעבדה תעלה 79 שקל לתיקון מכשיר אחד או 130 שקל לתיקון שני מכשירים. תיקונים הכלולים באחריות היצרן ייעשו חינם, ועל תיקונים אחרים ישלמו הלקוחות גם את עלותם.

בשלב הראשון, יגיעו המעבדות הניידות לאזורי באר יעקב, הרצליה פיתוח, לוד, מודיעין, מכבים רעות, ניר צבי, נס ציונה, קרית שדה התעופה, ראשון לציון מערב, רחובות, רמלה ושוהם. בשלב השני יגיע השירות גם לגבעתיים, הרצליה, חולון, כפר סבא, רמת גן, רעננה ותל אביב.

כאמור, במקביל הודיעה החברה גם על כך שתספק שירותים במעבדות פרטיות שנמצאות בערים אשדוד, אשקלון, באר שבע, הרצליה, חיפה, ירושלים, מודיעין, נהריה, נתניה, צפת, קרית אונו, קרית אתא, קרית חיים, קרית שמונה, ראשון לציון ותל אביב.

לרשימת נקודות השירות המלאה

לטענת קובי כליף, מנכ"ל וואווי ישראל, בשנה האחרונה חל "גידול משמעותי בנתחי השוק של וואווי בישראל". במקביל, הוא אומר, גילתה החברה כי לפי נתונים שמסרו מעבדות סלולר ברחבי הארץ מכשירי וואווי "איכותיים ואמינים ביותר, בעלי אחוז תיקונים הנמוך ביותר לעומת המתחרים".