חדשות רעות למנהלי הטאמבלר "Tinder Guys With Tigers" ששם למטרה "לתעד את מספרם ההולך וגדל במידה אבסורדית של בחורים שמצטלמים עם נמרים מסוממים, ומשתמשים בתמונות הללו כדי לחזר אחרי נשים ברשת". חוק חדש שעבר בשבוע שעבר במדינת ניו יורק עתיד לשים קץ לתופעה התמוהה ולהרחיק אחת ולתמיד רווקים דושבגים מחיות הטרף המסוכנות.

טינדר נמרים (צילום: Tinder Guys With Tigers)
סקסי | צילום: Tinder Guys With Tigers

עד כמה הטרנד הזה פופולארי? מלבד הבלוג השלם שהוקדש לתמונות הסלפי של גברים עם נמרים באפליקציית ההיכרויות, ה"וול סטריט ג'ורנל" פרסם מאמר על התופעה בחודש שעבר וציין כי "אלפי רווקים פונים לחתולים הגדולים כדי לתפוס את עינן של בנות זוג פוטנציאליות".

מסתבר שזהו טריק נדוש למדי: מתחקיר שערך המגזין, נשים שמשתמשות ב"טינדר" העריכו כי הן נתקלות בתמונת סלפי של גבר עם נמר "באחד מכל עשרה פרופילים". ברובם המכריע של הצילומים, מושא הצילום הוא נמר מנומנם ומסומם שקשור בשלשלאות, אבל יש מי שעדיין סבור שמדובר במבחן אומץ.

ובכן, לא עוד. החוק החדש יאסור על תושבים להתקרב לחיות הפרא שנמצאות בגני חיות, קרקסים וירידים, ובכלל זה גם אריות, נמרים, יגוארים ופומות. "מטרת החוק היא להגן על המטפלים בחיות, על עוברי האורח ועל בעלי החיים עצמם על ידי מניעת מגע ישיר בין חיות הפרא והציבור", נכתב בהצעה.

טינדר נמרים (צילום: Tinder Guys With Tigers)
גברי | צילום: Tinder Guys With Tigers

לינדה רוזנטל, חברת מועצה ויוזמת החקיקה, אמרה ל-CNET: "רק אחרי שהעברתי את הצעת החוק שמעתי על עניין הסלפי עם נמרים באתרי ההיכרויות, אבל היא לא נועדה לאנשים שמשתמשים ברשתות החברתיות למטרות זוגיות".

כאישה, רוזנטל הביעה תמיהה על הפופולאריות ההולכת וגוברת של התופעה. "זה גורם להם להיראות מטופשים, לדעתי", אמרה. "אולי הם חושבים שזה הופך אותם לנועזים, אבל כל אחד שעבד עם חיות פרא יודע שאתה יכול לאלף אותן ולקוות שיזכרו מה שלמדו, אבל הן עדיין חיות טרף ומשום כך, הן לא צפויות בטבע שלהן". 

החוק החדש לא צפוי למגר את התופעה לחלוטין, בעיקר משום שהוא תקף רק לתמונות שצולמו בניו יורק ולא במדינות אחרות בארה"ב או מחוץ לה. רוזנטל מודה שיהיה קשה להוכיח שתמונה מסוימת של משתמש "טינדר" עם נמר – או חיית טרף אחרת – צולמה בתחומי המדינה, אבל מקווה שהחוק החדש ימנע את התפשטות המגמה. עד אז, נמשיך להחליק את האצבע על הסמארטפון לשמאל.