אין תמונה
"היעד שלנו הוא ליצור 'אומה של אנרגיה אלחוטית' המאפשרת לצרכנים ליהנות מטעינה אלחוטית בכל מקום"

האם פיתוח ישראלי חדש יצליח לנתק אותנו סוף סוף משקעי החשמל? חברת דורסל הודיעה כי היא משיקה מוצר חדש בשיתוף פעולה עם Powermat Technolegies הישראלית ולטענתן של השתיים, המוצר יאפשר לנו ליהנות מהסמאטרפונים מבלי להיות תלויים בהטענה.

ההשקה, שיצאה לדרך בניו יורק, מדברת על ערכה שעושה שימוש בטכנולוגיית משטחי ההטענה שדובר בהן רבות בשנה האחרונה. לערכה קוראים 24 hour power system והיא כוללת שלושה מוצרים: הראשון, משטח טעינה מחובר לחשמל. השני, נרתיק הטענה שמתלבש על המכשיר שלכם ומאפשר בעצם את ההטענה מהמשטח או מכל משטח הטענה אחר. והשלישי, סוללת גיבוי נפרדת קטנה אותה ניתן לקחת איתכם בדרכים ולחבר את המכשיר שלכם אליה ברגע שהסוללה שלכם מתחילה להיגמר.

הסוללה כוללת גם יציאת usb וגם יציאה למכשירי אפל, ככה שהיא אמורה להתאים את עצמה כמעט לכל הסמארטפונים. כל אלה נועדו לפתור את אחת הבעיות הגדולות של הסמארטפונים כיום - הצורך הבלתי נדלה שלנו בסוללה לאורך זמן ממושך.

ההשקה החלה בניו יורק וצפויה להתרחב לרחבי ארה"ב באוקטובר 2012, ורק אחר כך לאירופה ואסיה כך שאלינו המוצר יגיע בעוד הרבה זמן. המחיר בארצות הברית עומד על 99 דולר נכון לעכשיו. כחלק מהניסיון להציג לעולם את חזון ההטענה האלחוטית, דורסל פתחו בקמפיין בו הם ישרתו את ניו יורק בעמדות ההטענה שלהם כמעט בכל פינה. מסעדות ברחבי העיר יתקינו עמדות הטענה שכאלה, וכל מה שהמשתמש יצטרך זה להניח את הסלולרי שלו על השולחן.

"היעד שלנו הוא ליצור 'אומה של אנרגיה אלחוטית' המאפשרת לצרכנים ליהנות מטעינה אלחוטית בכל מקום באופן זמין ונוח, בדיוק באותו אופן שבו הם טוענים בבית עם משטח ההטענה". אומר רון רבינוביץ', מנכ"ל duracell powemat. "כל מה שצריך יהיה לעשות, בין אם מדובר במסעדה, בניין משרדים, שדה תעופה, מכונית, אצטדיון ועוד, זה להוציא את הסמארטפון מהכיס ולהניח אותו על השולחן, המשטחים יהיו מובנים לתוך השולחנות והשולחנות יטענו את הסמארטפונים".

מבחינת המשתמש הפשוט אין פה מהפכה גדולה בבית, יהיה מעניין לראות דווקא את הכניסה של המשטחים האלה אל המרחבים הציבוריים. לדוגמה -  אצטדיון שלם יכניס משטחי הטענה בידיות של המושבים שלו או שחנויות יתקינו משטחי הטענה על הדלפקים כחלק משירות הלקוחות שלהם. בדורסל בטוחים שזה העתיד ולנו נותר רק לחכות ליום שבו נניח את הטלפון שלנו על שולחן ובמקום שאחוזי הסוללה שלו ימשיכו לצנוח, הם רק יעלו.

>> כיסוי הסמארטפונים שיטעין לכם את הסוללה