האתר GSMinsider חשף במהלך סוף השבוע תמונות המציגות את מה שנראה כסמארטפון צדפה (מתקפל) נוסף של סמסונג. מבנה הצדפה, שהיה כה פופולרי בשוק הסלולר לפני שנים ספורות, מאפיין לרוב מכשיר טלפון נפתח המורכב משני חלקים: אחד מכיל את המסך והשני מכיל את לוח המקשים.

גלקסי מתקפל
הקאמבק של השנה? הגלקסי גולדן המתקפל שדלף לרשת

אם נסתמך על הדיווחים הרצים באתרים שונים ברשת, סמסונג מתכננת להשיק את סמארטפון הצדפה החדש תחת השם "גלקסי גולדן" (Galaxy Golden).

המכשיר המתוכנן כולל מסך WVGA כפול (אחד חיצוני ואחד פנימי) מסוג AMOLED ובגודל 3.67 אינץ'. לצד שתי מצלמות, האחת קדמית והשנייה אחורית, מעבד Snapdragon 400 מרובע ליבות GHz 1.7, זיכרון RAM של 2GB, ורדיו FM. מערכת ההפעלה המתוכננת לרוץ עליו היא אנדרואיד 4.1.2, סוללת 1,820 mAh וכן הוא עומד לתמוך ברשת המהירה LTE.

בעוד שענקיות הסלולר מתחרות ביניהן מי מוציאה את הסמארטפון הדק ביותר עם הביצועים הטובים ביותר, נראה שסמסונג מנסה במקביל לפנות לשוק רדום מעט בשנים האחרונות – שוק מעריצי הטלפונים בעלי מבנה הצדפה. מכשיר האנדרואיד-צדפה הראשון שהוציאה כונה W999, כאשר כמה חודשים לפניו הציגה חברת שארפ סמארטפון צדפה משלה.

ההערכות מצביעות כי גלקסי גולד ישווק בשתי מפעילות בקוריאה עוד החודש, עם סבירות אפשרית שנמצא אותו גם בשווקים הסיניים. האם סמסונג יזרקו עצם, או אולי צדפה, גם לשווקים אחרים? לכך אין עדיין תשובה.

לכתבות נוספות באתר TGspot