ההשקה הקטסטרופלית של מכשיר הדגל גלקסי נוט 7, ששיווקו בוטל שבועות ספורים אחרי תחילת המכירות בשל ריבוי מקרי התלקחויות של מכשירים, פגעה בתוצאות הרבעוניות של ענקית האלקטרוניקה סמסונג. עם זאת, מניית החברה עולה 0.5% בבורסת סיאול לאחר פרסום הדוחות.

סמסונג דיווחה הלילה על ירידה של 16.8% ברווח הנקי ל-4.0 מיליארד דולר (4.54 טריליון וון קוריאני) ברבעון השלישי, והכנסות החברה ירדו 7.5% ל-47.8 טריליון וון. חטיבת הסמארטפונים של החברה רשמה את הרווח הרבעוני הקטן ביותר מאז תחילת השקת דגמי גלקסי לפני 6 שנים - 100 מיליארד וון (כ-87.5 מיליארד דולר), צלילה של 96% לעומת השנה שעברה, בעקבות הפסקת מכירת הנוט-7, ששיווקו החל ב-19 באוגוסט והופסק סופית ב-11 באוקטובר.

הנזק לרווחי סמסונג היה יכול להיות גדול הרבה יותר, לולא היציבות היחסית של מכירות השבבים והמסכים של החברה, שהיוו 84% מהרווח התפעולי שלה. עם זאת, גם בחטיבת השבבים נרשמה ירידה של 7.9% ברבעון לעומת התקופה המקבילה ב-2015, ואילו פעילות המסכים רשמה עלייה של 9.7% בהכנסות.

השקת גלקסי נוט 7 לוותה בתחילה בביקורות חיוביות ותחזיות למכירות חזקות מצד אנליסטים, ומניית החברה קפצה לרמתה הגבוהה זה שלוש שנים. אולם דיווחים שונים על מקרים שהם המכשיר התלקח שינו את התמונה ואילצו את סמסונג לבצע קריאה לתיקון של 2.5 מיליון מכשירים, שעה שמכירות המכשיר נבלמות באחת. סמסונג לא הצליחה לאתר את מקור הבעיה, מקרי ההצתה של מכשירים נמשכו, והחברה הודיעה על ביטול מכירות המכשיר.

למרות התוצאות הקשות, יתרות המזומנים של סמסונג המשיכו לתפוח והסתכמו ברבעון שעבר בשיא של 83 טריליון וון קוריאני (כ-72.6 מיליארד דולר) נכון לסוף ספטמבר.

לכתבה המקורית ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker:
חברת הסיגריות הגדולה בעולם עוברת לסיגריות אלקטרוניות
נרשמתם לקורס לחימה בחרבות אור? אסור לכם!