חברת בלקברי השיקה היום, במהלך מעורר השראה, שני מכשירים חדשים, בניסיון להשיב מלחמה לסמרטאפונים של סמסונג ואפל. המכשירים החדשים יעבדו באמצעות מערכת ההפעלה החדשה שפיתחו בחברה, המכונה "בלקברי 10".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המכשיר הראשון הוא ה-Q10, בעל המקלדת הקלאסית, שמתאים במיוחד לבעלי העסקים שרוחשים חיבה מיוחדת למכשיר המוכר, ובעיקר סולדים ממסכי המגע. עוביו של המכשיר 9 מ"מ בלבד והוא בעל מעבד כפול לבה ושוקל 135 גרם בלבד.

תורסטון היינס מנכ"ל בלקברי (צילום: AP)
תורסטון היינס מנכ"ל בלקברי | צילום: AP

אבל נראה שגולת הכותרת הוא המכשיר Z10. במבט ראשון הבלקברי החדש מזכיר מאוד את האייפון 5, אולם מהרגע שתיקחו אותו לידיכם, הדמיון הוויזואלי יתפוגג. ראשית, החליטו בחברת בלקברי לקחת הימור ולבטל את כפתור הבית המוכר, שקיים בכל מכשיר טלפון חכם. את המכשיר פותחים בהחלקה של האצבע על המסך שגודלו 4.2 אינץ', מלמטה למעלה. גם גבו של המכשיר קיבל חשיבות בשלב העיצוב והוא יהיה מחוספס, מה שמקנה למכשיר אחיזה נוחה ומונעת החלקה.

מאפיין נוסף הוא ה"האב". שם תוכלו להוסיף את כל אפליקציות ההודעות שלכם, מיילים, וואטסאפ וגם פייסבוק וטוויטר. כך תוכלו לדפדף בקלות בין כל תיבות ההודעות שלכם מבלי לעבור בין אפלקיציה כזו או אחרת, כפי שאנו רגילים לבצע במערכות ההפעלה של אפל ואנדוראיד.

לישראל צפויים המכשירים להגיע בסבב ההשקה הראשון בסוף חודש פברואר.