לפני כחודשיים פורסם ש-LG שוקלת למכור או לסגור את חטיבת המובייל שלה. ייתכן שלא תהיה לה ברירה: לפי העיתון הדרום קוריאני "קוריאן הרלד", החברה לא מצליחה למצוא רוכשים.

כפי שדיווחנו בינואר ב-NEXTER, חברת LG הכריזה שתבצע "שינויים משמעותיים" בחטיבת המובייל שלה, לאור הפסדים רציפים החל מהרבעון השני של שנת 2015 שהסתכמו ב-4.5 מיליארד דולר תוך 5 שנים. לאור הנתונים העגומים, אנליסטים העריכו ש-LG תצמצם את פעילותה בתחום, תמכור אותו בתרחיש הסביר – ותסגור אותו לחלוטין בתרחיש הרע.

לפי הדיווחים, החברה נכנסה למשא ומתן עם תאגיד Vingroup מוייטנאם ואף עם פולקסוואגן הגרמנית. "LG קיימה שיחות על מכירת חטיבת הסמארטפונים, אך לא הצליחה להגיע לרשום התקדמות ממשית", אמר בכיר בתעשייה הדרום קוריאנית שביקש להישאר בעילום שם. "נראה שיהיה קשה למכור את החטיבה בשלמותה, ואפילו חלקים ממנה".

לאור ההתפתחויות, נראה ש-LG שוקלת לסגור את החטיבה. העובדים ככל הנראה יעברו לחטיבות אחרות בחברה, כשאחת הבולטות שבהן היא חטיבת הפתרונות לכלי רכב עליה שוקדת LG בימים אלה. ההחלטה תתקבל ככל הנראה בחודש הבא, עם התכנסות חבר הדירקטוריונים של החברה.

במקביל נרשמת ירידת קרנה של החברה במכירות. לפי תאגיד המחקר Counterpoint Research, LG הגיעה למקום התשיעי במכירות סמארטפונים בשנה שעברה, עם 24.7 מיליון יחידות שגילמו ירידה של 13 אחוז בשנה שעברה. נתח השוק שלה עומד על שני אחוזים בלבד.