אין תמונה
המכשיר נשרף כשהיה בטעינה ללא כל סיבה נראית לעין. הגלקסי S4 השרוף

מכשיר סמארטפון של סמסונג שנהרס ללא סיבה נראית לעין מאיים על תדמיתה של החברה, לא מעט בגלל התנהלותה בעניין. זאת לאחר שהיצרנית הקוריאנית ניסתה להשתיק את הסיפור באיומים.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

צעיר אמריקאי בשם ריצ'ארד וויגאנד נדהם בוקר אחד לגלות שבזמן שישן, נשרף מכשיר הגלקסי S4 שלו, המיוצר על ידי סמסונג. הוא שלח להם תלונה על כך שהמכשיר נהרס, בעת שהיה מחובר לטעינה, וביקש להחליפו במכשיר חדש. החברה לא האמינה לו ודרשה הוכחות, ובתגובה הוא העלה ליוטיוב שני סרטונים בהם הוא מציג את המכשיר, מכריז כי זו ההוכחה שלו עבור סמסונג ומוסיף כי הוא מזהיר את כל המשתמשים מהמכשירים הסוררים.

וויגאנד מוכיח לסמסונג שהגלקסי S4 אכן נשרף:

 

וויגאנד נדהם כאשר בשבוע שעבר הוא קיבל את תשובת החברה, שהסכימה סוף סוף להחליף את מכשירו, אך כתבה לו כי "כתנאי להחלפת המכשיר בדגם דומה, מסכים המשתמש להסיר את סרטון היוטיוב (...) או כל קישור או הצהרה בקשר לנושאים אלו ולהימנע מליצור סרטונים או הצהרות נוספים אודות או בהקשר לנושא הנידון". בנוסף, היא דרשה ממנו שלא לדון בפרטי המקרה עם אף אדם שהוא.

וויגאנד לא הסכים להסיר את הסרטון, ובינתיים גם לא קיבל מכשיר חלופי. אך ניסיונה של החברה להשתיק אותו גרם לסיפור לזכות לכיסוי רב אף יותר משהיה זוכה לו לולא היתה סמסונג דורשת מהלקוח להסתיר את הנושא מהציבור.

וויגאנד מסביר איך סמסונג ניסתה להשתיק את הסיפור:

 

כזכור, אין זו הפעם הראשונה בה מכשיר דגל של סמסונג מתנהג ככלי חבלה ונהרס. בקיץ האחרון דווח כי משתמשת שוויצרית נכוותה ברגלה לאחר שהסמארטפון שלה התפוצץ ונשרף בכיס מכנסיה. שלושה שבועות מאוחר יותר דווח על מכשיר נוסף מאותו דגם שהתפוצץ ונשרף בבית בסין וגרם נזק בלתי הפיך לבית כולו. גם מכשיריה של המתחרה, אפל, זכו למספר אזכורים לא מחמיאים בהקשרים של התפוצצויות, שבאחת מהן נהרגה דיילת צעירה מסין.

>> 9 דברים שיגרמו לאייפון ולגלקסי שלכם להתפוצץ

>> אייפד אייר חדש לגמרי התפוצץ בחנות