וואווי הסינית, שהולכת וצומחת מתחת ל-LG ואפל, הציגה בכנס הסלולר בברצלונה שלושה סמארטפונים בסדרת P10 – רגיל, לייט ופלוס, שהדגש העיקרי בהם הוא על הצילום.

למצלמות של המכשירים החדשים יש עדשות של המותג לייקה, גם מאחור וגם מלפנים, והן פותחו לפי וואווי בשיתוף פעולה עם חברת מצלמות האקסטרים גופרו. כמו במצלמות סאמרטפונים רבות מהשנה האחרונה, גם ב-P10 יש שתי עדשות במצלמה האחורית, כאשר אצל וואווי, אחת מהן מצוידת בחיישן צבעוני והשנייה בחיישן שחור-לבן.

אירוע ההכרזה של וואווי:

ה-P10, כך מבטיחים בוואווי, יוכל לזהות תווי פנים בצילומי הסלפי ולהיעזר במאגר תווי פנים שנסרקו לצורך פיתוח המצלמה כדי להפוך אותם ליפים יותר. אנחנו בהחלט נבחן את זה עם אנשים יפים כאשר המכשיר יגיע לידינו.

המצלמה הקדמית של המכשירים תזהה את תנאי התאורה ותדע אם אתם מצלמים סלפי רגיל או קבוצתי, ולפי זה תתאים את זווית הצילום ועוצמת התאורה בכל חלק של התמונה. המעורבות של גופרו, לפי וואווי, היא ביצירת אלבומים לפי אנשים, מקומות ואירועים. נזכיר שהאפשרות למיין תמונות בצורה הזו קיימת זה מספר חודשים באפליקציית גוגל פוטוז שאפשר להוריד לאנדרואיד.

סמארטפון P10 של וואווי עם שתי עדשות Leica מאחור (צילום:  יחסי ציבור )
Huawei P10 | צילום: יחסי ציבור

גב המכשיר חלק והמצלמה לא בולטת ממנו - מאפיין שקיים לאחרונה אצל מספר יצרניות סלולר. הוא כמובן מדהים בעיצוב, כי אף חברה לא תודיע בכנס גדול ובינלאומי שהמכשיר נראה סבבה והעיצוב בינוני. יש לו מסך מצופה זכוכית גורילה 5, מה שאומר שהוא אמור להיות עמיד לשריטות ונפילות. עם זאת, חשוב לזכור שפחי האשפה של המעבדות מלאים במסכים שנטען עליהם שהם עמידים בפני נפילות, אז כנראה שהוא לא יישבר אם יפול מהשולחן, אבל לא ישאר שלם אם תפילו אותו מהבורג' חליפה. איפשהו על הקו הזה תימצא נקודת השבירה.

יאללה, מספרים: ב-P10 הרגיל יש מסך 5.1 אינץ' ברזולוציה של 1,080x1,920 פיקסלים (אם כי ממכשיר דגל היינו מצפים ליותר), סוללת 3,200 מיליאמפר/שעה, מעבד Kirin 960, שתי מצלמות אחוריות 20.0 ו-12.0 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f2.2, מצלמה קדמית 8 מגה-פיקסל, זיכרון פנימי 4 גיגה-בייט, אחסון של 64 גיגה-בייט וטעינה בכבל מסוג USB-C. וואווי ציינה כי במכשירים משולבת טכנולוגיה להטענה מהירה "תוך דקות", אך לא פירטה בכמה אחוזים או בכמה דקות מדובר.

נוסף לסדרת ה-P, וואוי הציגה שעון חדש שיכול להתחבר לטלפון או באופן עצמאי לרשת הסלולר בדור 4.

בשלושת הימים הקרובים נספר לכם מה קורה אצל החברות האחרות, ובהן מוטורולה, נוקיה וחברות סיניות שגם הן מציגות סמארטפונים בברצלונה.